Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

* Σημειώθηκε over 2,5 στα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Άουε με αντίπαλο την Μπόχουμ σε όλες τις διοργανώσεις.

ΑΟΥΕ

Μόλις μία νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει η Άουε στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, αυτή με αντίπαλο την Ντιναμό Δρέσδης (3-0 εκτός έδρας) στις 18 του μηνός. Στις υπόλοιπες το συγκρότημα του Ντότσεφ μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Μπίλεφελντ (1-1 εντός έδρας), ενώ παράλληλα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Γκρόιτερ Φιρτ (3-2 εκτός έδρας), Μπραουνσβάιγκ (2-0 εντός έδρας) και Καρλσρούη (2-0 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Χόφερ στο 76’. Τρία λεπτά πριν το τέλος των 90’ ο Στόπελκαμπ διπλασίασε τα τέρματά τους, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση.

Η τελευταία φορά που η Άουε κατάφερε να πανηγυρίσει το «τρίποντο» με αντίπαλο την Μπόχουμ σε όλες τις διοργανώσεις χρονολογείται στις 19 Οκτωβρίου του 2013 (2-1 εντός έδρας). «Θέλουμε να επιστρέψουμε στα νικηφόρα αποτελέσματα κόντρα στην Μπόχουμ, ειδικά μετά την ήττα που γνωρίσαμε από την Καρλσρούη. Έχουμε ήδη πετάξει πολλούς βαθμούς στο πρωτάθλημα», υπογράμμισε αρχικά ο προπονητής της Άουε, ο οποίος συνέχισε λέγοντας: «Η Μπόχουμ είναι μία φανταστική ομάδα με μεγάλη ποιότητα».

Προηγούμενο ματς: Με άδεια χέρια επέστρεψε η Άουε από την έδρα της Καρλσρούης καθώς γνώρισε την ήττα με 2-0, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα επτά από τα οχτώ τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Άουε για το πρωτάθλημα (παίξτο στην Betshop)

Στοιχημάτισε τώρα στο Άουε – Μπόχουμ

ΜΠΟΧΟΥΜ

Τέσσερις βαθμούς κατάφερε να συγκεντρώσει η Μπόχουμ στις ισάριθμες τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε μία νίκη, μία ισοπαλία και δύο ήττες. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Βέρμπεεκ επικράτησε της Νυρεμβέργη (5-4 εντός έδρας) στις 16 του μηνός, ενώ μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Στουτγκάρδη (1-1 εντός έδρας). Παράλληλα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Βίρτσμπουργκ Κίκερς (2-0 εκτός έδρας) και Φορτούνα Ντίσελντορφ (3-0 εκτός έδρας). Κόντρα στην Στουτγκάρδη την προηγούμενη βδομάδα οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Γκέντνερ στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 57’.

Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε έντεκα λεπτά πριν το τέλος των 90’ ο Βουρτζ, δίνοντας το βαθμό της ισοπαλίας στους γηπεδούχους. «Δεν μπορώ να αποκαλύψω ποιους ποδοσφαιριστές θα χρησιμοποιήσω στην ενδεκάδα για την αναμέτρηση κόντρα στην Άουε», υπογράμμισε στη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε ο προπονητής της Μπόχουμ, ενώ συνέχισε λέγοντας: «Φυσικά θα ήταν καλό να μπορώ να υπολογίζω σε όλους τους ποδοσφαιριστές μου. Δεν είναι καλό που υπάρχουν τόσοι τραυματισμοί».

Προηγούμενο ματς: Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Μπόχουμ και Στουτγκάρδη στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (1-1), στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε no-goal στα δύο τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της Μπόχουμ για το πρωτάθλημα.