* Σημειώθηκε under 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της Βίρτους Εντέλα για το πρωτάθλημα.

* Η Πεσκάρα επικράτησε με ένα γκολ διαφορά στα τρία τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Η Πεσκάρα επικράτησε από το ημίχρονο στα τρία τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο τη Βίρτους Εντέλα σε όλες τις διοργανώσεις.

ΒΙΡΤΟΥΣ ΕΝΤΕΛΑ

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε και πάλι την προηγούμενη βδομάδα στο πρωτάθλημα η Βίρτους Εντέλα. Αφού δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Μπρέσια (2-0 εκτός έδρας) στις 19 του μηνός το συγκρότημα του Αλιέτι επικράτησε εκτός έδρας με 1-0 της Λατίνα. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο 18’ ο Τροϊάνο. Οχτώ λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της απευθείας αποβολής του Κούτολο. Στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι είδαν δύο ποδοσφαιριστές τους να παίρνουν την άγουσα για τα αποδυτήρια. Ο λόγος για τους Μαριγκά και Εσπόσιτο οι οποίοι αντίκρισαν την κόκκινη κάρτα του διαιτητή. Μακριά από τα αρνητικά αποτελέσματα παραμένει η Βίρτους Εντέλα στις οχτώ τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε έξι νίκες και δύο ισοπαλίες. Στις πέντε κατάφερε να διατηρήσει ανέπαφη την εστία της, ενώ στις πέντε σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ. «Θα κάνουμε ό,τι περνάει από το χέρι μας για να πάρουμε τη νίκη κόντρα στην Πεσκάρα», τόνισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Βίρτους Εντέλα.

Προηγούμενο ματς: Με τους τρεις βαθμούς της νίκης επέστρεψε από την έδρα της Λατίνα η Βίρτους Εντέλα επικρατώντας με 1-0, στο πλαίσιο της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Βίρτους Εντέλα παραμένει αήττητη στα οχτώ τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Στοιχημάτισε τώρα στο Εντέλα – Πεσκάρα
Κλικ εδώ

ΠΕΣΚΑΡΑ

Από πέντε σερί νίκες προέρχεται στο πρωτάθλημα η Πεσκάρα, η οποία τα δίνει όλα για διασφάλιση μίας θέσης που οδηγεί στα πλέι οφ ανόδου του πρωταθλήματος. Πιο συγκεκριμένα μετά την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Τερνάνα στις 26 Μαρτίου το συγκρότημα του Όντο επικράτησε των Κόμο (2-1 εντός έδρας), Αβελίνο (3-1 εκτός έδρας), Τσεζένα (1-0 εντός έδρας), Σπέτσια (1-0 εκτός έδρας) και Μπρέσια (2-1 εντός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Νταλ’ Όλιο στο 19’. Στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 48’, ο Μεμουσάι ισοφάρισε για τους γηπεδούχους. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο 76’ ο Λαπαντούλα. Αξίζει να σημειώσουμε πως και οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς αποβλήθηκαν οι Βέρε (82’) και Ματζιτέλι (90’) για Πεσκάρα και Μπρέσια, αντίστοιχα. Δύο νίκες και τρεις ήττες είναι ο απολογισμός των «δελφινιών» στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν για την ίδια διοργάνωση. «Το μέλλον της Πεσκάρα είναι στην πρώτη κατηγορία ποδοσφαίρου της χώρας», είπε μεταξύ άλλων ο προπονητής του συλλόγου.

Προηγούμενο ματς: Νικήτρια αναδείχθηκε η Πεσκάρα στην έδρα της επικρατώντας με 2-1 της Μπρέσια, στο πλαίσιο της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Πεσκάρα επικράτησε στα πέντε τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.