*21η αγωνιστική

*Οι αναμετρήσεις διεξάγονται με θεατές, μέχρι το 50% της χωρητικότητας του γηπέδου.

*Στον πρώτο γύρο: Σασουόλο – Έμπολι 1-2

*Over 2,5 στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Δεν σημειώθηκε ισοπαλία στα εννέα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (πέντε νίκες Σασουόλο, τέσσερις Έμπολι).

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΕΜΠΟΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Την μπουκιά μέσα από το στόμα της Έμπολι πήρε ο Μιλίνκοβιτς Σάβιτς σκοράροντας για την Λάτσιο στις καθυστερήσεις στο “Olimpico” για το τελικό αποτέλεσμα 3-3. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν φουριόζοι στον αγωνιστικό χώρο, κάνοντας το 2-0 πριν καλά συμπληρωθούν 10′. Στο δεύτερο ημίχρονο δέχτηκαν ισχυρή πίεση, ωστόσο προηγήθηκαν εκ νέου με τον Ντι Φραντσέσκο (75′), προτού ο Μιλίνκοβιτς Σάβιτς με κεφαλιά στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων “γράψει” το τελικό αποτέλεσμα.

“Αποσπάσαμε έναν πολύ σημαντικό βαθμό κόντρα σε μία δύσκολη αντίπαλο. Δυστυχώς δεν μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα για να σταματήσουμε τον Μιλίνκοβιτς Σάβιτς”, ανέφερε ο προπονητής Αντρεατζόλι. Οι “ατζούρι” πανηγύρισαν τη νίκη στις 3/4 τελευταίες αγωνιστικές με αντίπαλο την Σασουόλο (μία ήττα). Ποινή τιμωρίας θα εκτίσουν Λουπέρτο και Μπαντινέλι.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (3-3 εκτός) με την Λάτσιο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Μπαϊράμι (6′ πεν.) και Ζουρκόφσκι (8΄), απάντησαν ισάριθμες φορές οι Ιμόμπιλε (14′) και Μιλίνκοβιτς Σάβιτς (66′). Ο Ντι Φραντσέσκο έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην Έμπολι (75′), το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μιλίνκοβιτς Σάβιτς στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Στο 87′ ο Ιμόμπιλε αστόχησε σε πέναλτι για την Λάτσιο.

ΕΜΠΟΛΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 3,5 στα 7/9 τελευταία παιχνίδια της (δες το στο Pamestoixima)

*GG στα 11/13 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΣΑΣΟΥΟΛΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σασουόλο πλήρωσε τις πολλές απουσίες που αντιμετώπιζε, πετώντας άλλους δύο βαθμούς στο “MAPEI” με αντίπαλο την Τζένοα (1-1). Στην πρώτη ευκαιρία που δημιούργησαν οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με το εκπληκτικό τακουνάκι του Ντέστρο, πριν συμπληρωθούν 10′ στην αναμέτρηση. Από εκείνο το σημείο κι έπειτα οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία, έφτασαν σε ποσοστό κατοχής μπάλας 74% δημιουργώντας 28 ευκαιρίες, αναγκάζοντας σε έξι αποκρούσεις τον τερματοφύλακα Σίριγκου.

“Έμεινα ευχαριστημένος από τους ποδοσφαιριστές μου, όχι το τελικό αποτέλεσμα. Το ποτήρι είναι μισογεμάτο, δεν περίμενα τέτοια εξέλιξη στην αναμέτρηση. Πρέπει να βρούμε δύναμη για να αντιμετωπίσουμε την Έμπολι”, είπε ο προπονητής Ντιονίζι. Οι “νεροβέρντι” γνώρισαν την ήττα στην τελευταία αγωνιστική που αντιμετώπισαν νεοφερμένη ομάδα (κόντρα στην Έμπολι τον Οκτώβριο). Έκαναν το σχετικό αρνητικό 2Χ2 για τελευταία φορά το 2014. Δύσκολα θα δώσουν το παρών οι Φρατέζι και Σκαμάκα στην αποστολή.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Τζένοα. Μόλις στο 6′ ο Ντέστρο έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους, απάντησε ο Μπεράρντι στο 55′.