Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΝΤΙΝΑΜΟ ΔΡΕΣΔΗΣ

Δύο βαθμούς κατάφερε να αποσπάσει η Ντιναμό Δρέσδης μετά από ισάριθμες αγωνιστικές στο φετινό πρωτάθλημα. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Νέουχαους έμεινε στο «Χ» με τις Νυρεμβέργη (1-1 εντός έδρας) και Ουνιόν Βερολίνου (2-2 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία πριν από δύο βδομάδες οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Αοσμάν στο 8’. Στο δεύτερο ημίχρονο, και συγκεκριμένα μέσα σε οχτώ λεπτά οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν το εις βάρος τους αποτέλεσμα με τα γκολ του Κουάνερ (58’, 66’). Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο 69’ ο Λάμπερτζ.

Την προηγούμενη βδομάδα η Ντιναμό Δρέσδης πανηγύρισε μία σπουδαία πρόκριση στο 2ο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας, επικρατώντας εντός έδρα στα πέναλτι της Λειψίας με 5-4 (2-2 η κανονική διάρκεια και η παράταση). Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τα γκολ των Σάμπιτζερ (15’) και Κάιζερ (45’ πεν.), με τους γηπεδούχους να απαντούν ισάριθμες φορές με τον Κούτσκε (47’ πεν., 78’). «Όσο ευχάριστη κι αν ήταν η πρόκριση επί της Λειψίας πρέπει να την αφήσουμε πίσω μας. Πλέον επικεντρωνόμαστε 100% στην αναμέτρηση που έρχεται κόντρα στη Σαν Πάουλι», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής του συλλόγου.

Προηγούμενο ματς: Την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας πανηγύρισε η Ντιναμό Δρέσδης, επικρατώντας στη διαδικασία των πέναλτι της Λειψίας.

Στατιστικό: Σημειώθηκε goal-goal στα οχτώ τελευταία παιχνίδια της Ντιναμό Δρέσδης σε όλες τις διοργανώσεις.

ΣΑΝ ΠΑΟΥΛΙ

Με το χειρότερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε το φετινό πρωτάθλημα η Σαν Πάουλι, καθώς στις δύο πρώτες αγωνιστικές αυτού γνώρισε ισάριθμες ήττες! Πιο συγκεκριμένα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Στουτγκάρδη (2-1 εκτός έδρας) και Μπραουνσβάιγκ (2-0 εντός έδρας). Κόντρα στην τελευταία πριν από δύο βδομάδες οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Κουμπέλα πέντε λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπιάντα στο 67’.

Την προηγούμενη βδομάδα το συγκρότημα του Λίνεν δεν δυσκολεύτηκε καθόλου να πάρει την πρόκριση στο 2ο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας, επικρατώντας εκτός έδρας με 3-0 της Λούμπεκ. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 16’ με τον Χέντενσταντ. Στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 61’ ο Γκέντνερ διπλασίασε τα τέρματά τους. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Ντουκς δύο λεπτά πριν το τέλος των 90’. Δύο ήττες γνώρισε η Σαν Πάουλι στις επτά τελευταίες αναμετρήσεις που έδωσε σε όλες τις διοργανώσεις κόντρα στην Ντιναμό Δρέσδης. Στις υπόλοιπες σημείωσε τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία.

Προηγούμενο ματς: Χωρίς να δυσκολευτεί η Σαν Πάουλι επικράτησε εκτός έδρας με 3-0 της Λούμπεκ και πήρε την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στο ένα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της Σαν Πάουλι σε όλες τις διοργανώσεις.