Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά.

ΝΤΟΒΕΡ

Στις νίκες επέστρεψε και πάλι η Ντόβερ, η οποία προερχόταν από την ήττα με 2-0 στην έδρα της Ντάγκεναμ & Ρεντ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κρις Κίνεαρ φιλοξενήθηκε από την Γιορκ, στην έδρα της οποίας πήρε τη νίκη με 0-1, χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Μίλερ μετά από είκοσι λεπτά αγώνα. Αυτή ήταν και η τρίτη της νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια για το πρωτάθλημα. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε έφτασε τους 19 στο σύνολο και πλέον ισοβαθμεί με τις Ίστλι και Όλντερσοτ στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Κόντρα στην Λίνκολν θέλει να πανηγυρίσει ακόμη μια νίκη, καθώς γνωρίζει πως σε περίπτωση που το καταφέρει θα την “πιάσει” στην τρίτη θέση. Εντός έδρας μετράει τρεις νίκες και δυο ήττες στο μέχρι τώρα πρωτάθλημα. Μεσοβδόμαδα, ανακοίνωσε την απόκτηση του αμυντικού Άγιο Ομπιλέγιε, με τη μορφή δανεισμού από την Ίστλι, για τους επόμενους δυο μήνες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Γιορκ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (παίξτο στην Betshop)

Το Ντόβερ – Λίνκολν παίζει στην Betshop

ΛΙΝΚΟΛΝ

Την πρώτη της ήττα μετά από έξι αγωνιστικές υπέστη και πάλι η Λίνκολν, η οποία μετρούσε πέντε νίκες και μια ισοπαλία σε αυτό το αήττητο σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πολ Κοξ φιλοξένησε την Μπάροου, από την οποία γνώρισε την ήττα με 1-2. Το μοναδικό τέρμα από πλευράς γηπεδούχων σημείωσε στο 33ο λεπτό ο Άρνολντ, ισοφαρίζοντας προσωρινά σε 1-1 για την ομάδα του. Μετά την ήττα της αυτή, η Λίνκολν υποχώρησε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 22 βαθμούς μετά από έντεκα παιχνίδια στο πρωτάθλημα, ούσα και δυο βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Ντάγκεναμ & Ρεντ. Παράλληλα, διαθέτει και την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας με 23 τέρματα στο ενεργητικό της. Κόντρα στην Ντόβερ, οι παίκτες του Κόλεϊ θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες, έχοντας ως στόχο τους την επιστροφή στην κορυφή της βαθμολογίας. Έχει επικρατήσει στα τέσσερα από τα πέντε εκτός έδρας παιχνίδια της στο μέχρι τώρα πρωτάθλημα, έχοντας και μια ήττα. Εκτός μάχης παραμένει ο τραυματίας Μάιλς (ΜΕ).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Μπάροου για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα πέντε από τα εφτά τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.