Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

*Χωρίς νίκη στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα κόντρα στη Χιχόν παραμένει η Λα Κορούνια, μετρώντας τέσσερις ήττες και τέσσερις ισοπαλίες.

*Χωρίς νίκη στα δέκα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της σε επίπεδο πρωταθλήματος παραμένει η Χιχόν (πέντε ήττες, πέντε ισοπαλίες).

*Τα πέντε από τα έξι τελευταία γκολ της Χιχόν κόντρα στη Λα Κορούνια για το πρωτάθλημα, σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο.

*Η Λα Κορούνια είναι μέχρι στιγμής η ομάδα που έχει σημειώσει τα λιγότερα τέρματα στο πρωτάθλημα (3), την ίδια στιγμή που η Χιχόν διαθέτει τη δεύτερη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, έχοντας δεχθεί 14 τέρματα.

ΛΑ ΚΟΡΟΥΝΙΑ

Προσπάθησε αλλά δεν μπόρεσε να φύγει με κάτι θετικό από το “Βιθέντε Καλντερόν”, με τη Λα Κορούνια να γνωρίζει την ήττα με 1-0 από την Ατλέτικο Μαδρίτης. Στάθηκε καλά στο πρώτο ημίχρονο, έκλεισε τους χώρους στους “ροχιμπλάνκος”, όμως η αποβολή του Φαίρ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους έπαιξε καθοριστικό ρόλο. Στο δεύτερο ημίχρονο η Ατλέτικο πήρε μέτρα, με τον Γκριζμάν στο 70’ να δίνει τη νίκη στην Ατλέτικο. Πέμπτο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα η Λα Κορούνια, μετράει αντίθετα τρεις ήττες και δυο ισοπαλίες. Αντιμετωπίζει ξεκάθαρο πρόβλημα στο σκοράρισμα, έχει σημειώσει μόλις ένα τέρμα στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές, ενώ συνολικά τρία στη Λα Λιγκα.

Θέλει να βάλει τέλος στα συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα και υποδέχεται σήμερα τον κακό της ‘δαίμονα” Χιχόν, επί της οποίας παραμένει χωρίς νίκη στα οκτώ τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στο πρωτάθλημα, μετρώντας αντίθετα τέσσερις ήττες και τέσσερις ισοπαλίες. Δεν υπολογίζεται σήμερα ο τιμωρημένος Φαίρ, αλλά και οι τραυματίες Χοσέλου, και Χιλ.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 1-0 από την Ατλέτικο Μαδρίτης γνώρισε η Λα Κορούνια την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της (παίξτο στην Goalbet).

Το Λα Κορούνια – Χιχόν παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΧΙΧΟΝ

Μπορεί η Μπαρτσελόνα να αγωνιζόταν χωρίς τον Λιονέλ Μέσι, ωστόσο, αυτό φάνηκε να μην την επηρεάζει μιας και διέλυσε με 0-5 τη Χιχόν στο “El Molinón”. Εφιαλτικές στιγμές έζησε το συγκρότημα του Αμπελάρδο, που έγινε έρμαιο στις επιθετικές ορέξεις των Σουάρες και Νεϊμάρ, γνωρίζοντας τη συντριβή. Τρίτη σερί ήττα για τη Χιχόν στο πρωτάθλημα, όπου σημείωσε μόλις ένα τέρμα, ενώ διαθέτει τη δεύτερη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, έχοντας δεχθεί συνολικά 14 γκολ. Δεν πείθει μακριά από το “El Molinón” παραμένει μακριά από τις νίκες στις δέκα τελευταίες εξόδους της για το πρωτάθλημα, μετρώντας αντίθετα πέντε ήττες και πέντε ισοπαλίες.

“Έχουμε δύσκολη αποστολή κόντρα σε μια ομάδα με καλή άμυνα και έμπειρους παίκτες, ένα σπουδαίο ρόστερ με πολλά παιχνίδια στην Πριμέρα Ντιβισιόν. Θα μπουν αποφασιστικά για τη νίκη, εμείς έχουμε προετοιμαστεί κατάλληλα και θα προσπαθήσουμε να πάρουμε το καλύτερο αποτέλεσμα”, ανέφερε ο τεχνικός Αμπελάρδο που πέρα του τιμωρημένου Λόρα δεν μπορεί να υπολογίζει στον τραυματία Κάσες, ενώ αμφίβολος είναι και ο Αμορεμπιέτα.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 0-5 από την Μπαρτσελόνα γνώρισε η Χιχόν την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: over 2,5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.