Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

*Φάση των «16» του Κυπέλλου Χιλής. Δεν είναι σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ και σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας ακολουθούν απευθείας πέναλτι. Ο νικητής του θεσμού εξασφαλίζει θέση στους ομίλους του επόμενου Κόπα Λιμπερταδόρες.

*Στο πρώτο παιχνίδι (Κομπρελόα – Λα Σερένα 3-0): Εκμεταλλευόμενη την ποιοτική της ανωτερότητα, η Κομπρελόα μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων πριν καλά-καλά συμπληρωθούν τριάντα λεπτά. Στις καθυστερήσεις του ματς, φρόντισε να «καθαρίσει» ουσιαστικά την πρόκριση.

*Ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση την Κόλο Κόλο.

ΛΑ ΣΕΡΕΝΑ (Β’)

Λίγο η βαριά ήττα στο πρώτο παιχνίδι του εν λόγω ζευγαριού και λίγο περισσότερο το τραγικό ξεκίνημα που πραγματοποιεί γενικά στη φετινή της χρονιά, οδήγησε τη διοίκηση στην απόφαση να «ταράξει» τα νερά, αλλάζοντας προπονητή και αναθέτοντας την τεχνική ηγεσία στον κόουτς Γκαρσία. Αυτός, βέβαια, θα περίμενε, σίγουρα, πολύ καλύτερο ντεμπούτο σε σχέση με την εντός έδρας ήττα με σκορ 2-0 από την Κούρικο Ουνίδο.

Είδε την ομάδα του να μπαίνει με ενθουσιασμό στο γήπεδο και να προσπαθεί να κυριαρχήσει, αλλά όσο περνούσαν τα λεπτά, τόσο οι φιλοξενούμενοι ανακτούσαν μέτρα στο γήπεδο και, τελικά, κατάφεραν να φτάσουν στο πρώτο γκολ, που ήταν και το καθοριστικό. «Είμαστε μια νεανική ομάδα που ενθουσιάζεται και απογοητεύεται πολύ εύκολα. Να είστε βέβαιοι ότι πολύ σύντομα θα παρουσιαστούμε πολύ καλύτεροι, δουλεύοντας πολύ σκληρά» δήλωσε.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με σκορ 2-0 από την Κούρικο Ουνίδο.

Στατιστικό: Χωρίς νίκη στα τελευταία οκτώ παιχνίδια (Παίξτο στην Interwetten).

ΚΟΜΠΡΕΛΟΑ (Β’)

Σε αντίθεση με τη σημερινή της αντίπαλο, αυτή πήρε ψυχολογία από την ευρεία εντός έδρας νίκη-μισή πρόκριση στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι και κατάφερε να τη μεταφέρει και στο πρωτάθλημα της Πριμέρα Β’ παίρνοντας σπουδαία βαθμολογική ανάσα. Το εντός έδρας 4-0 απέναντι στην Ρέιντζερς, ήταν η πρώτη της φετινή νίκη και ήρθε πολύ εμφατικά, αποτυπώνοντας, όμως, πλήρως, την εικόνα που παρουσιάστηκε στον αγωνιστικό χώρο.

Ήταν καλύτερο από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, κυριάρχησε σε όλες τις γραμμές και, τελικά, πανηγύρισε πολύ πιο εύκολα από όσο θα περίμενε την κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης. «Θέλω να παίζουμε έτσι σε κάθε παιχνίδι. Ακόμη κι αν χάνουμε, να βγάζουμε την ψυχή μας στον αγωνιστικό χώρο και να παλεύουμε για κάθε μπάλα» δήλωσε ο κόουτς Μπράβο που δεν αντιμετωπίζει το παραμικρό πρόβλημα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με σκορ 4-0 απέναντι στη Ρέιντζερς.

Στατιστικό: Προέρχεται από τέσσερα συνεχόμενα N/G.