Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά.

ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ & ΡΕΝΤ

Την τέταρτη διαδοχική της νίκη πανηγύρισε η Ντάγκεναμ & Ρεντ, μετά και από αυτή στην εντός έδρας αναμέτρηση με τη Νορθ Φέριμπι (2-0). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζον Στιλ φιλοξενήθηκε από την Μπρόμλεϊ, στην έδρα της οποίας πήρε τη νίκη με σκορ 1-3. Μετά από μόλις 36 λεπτά αγώνα, ο Χόκινς άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, με τον Χάουελ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 87ο λεπτό. Ο Γουάιτλι άνοικε το σκορ στο 15′ για τους φιλοξενούμενους, με την Μπρόμλεϊ να ισοφαρίζει στο 50ο λεπτό. Ωστόσο, με τα τέρματα των Μαγκουάιρ-Ντρου (53′) και Χόκινς (πεν. 56′), η Ντάγκεναμ & Ρεντ πήρε εν τέλει τη νίκη, εκμεταλλευόμενη και το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στην αναμέτρηση. Με τη νίκη της αυτή, έφτασε τους 27 βαθμούς και παρέμεινε στη πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ούσα ένα βαθμό μπροστά από την δεύτερη Φόρεστ Γκριν. Νικηφόρα και τα πέντε από τα έξι εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, έχοντας παράλληλα και μια ήττα. Εκτός αποστολής από το σημερινό παιχνίδι παρέμειναν οι τραυματίες Κάρτλεϊ Γουίλιαμς και Λουκ Γκάτριτζ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-3 επί της Μπρόμλεϊ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (παίξτο στην Betshop)

Το Ντάγκεναμ & Ρεντ – Τρανμίρ παίζει στην Betshop

ΤΡΑΝΜΙΡ

Την πρώτη της νίκη μετά από τέσσερα παιχνίδια κατάφερε να πανηγύρισε και πάλι η Τρανμίρ, η οποία μετρούσε μια ισοπαλία και τρεις ήττες σε αυτό το αρνητικό της σέρι. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πολ Κάρντεν φιλοξένησε την Γουόκινγκ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει προβάδισμα δυο τερμάτων με τα τέρματα του Κουκ στο 34ο και στο 49ο λεπτό. Παρά τη μείωση του σκορ από τους φιλοξενούμενους ατο 68′, η Τρανμίρ κατάφερε να πετύχει άμεσα και τρίτο τέρμα, με τον Νόργουντ να βρίσκει δίχτυα ένα λεπτό αργότερα και να γράφει το τελικό 3-2 στην αναμέτρηση. Με τη νίκη της αυτή, η Τρανμίρ έφτασε τους 23 βαθμούς και είναι πλέον στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας, ούσα τέσσερις μακριά από την πρώτη θέση και την σημερινή της αντίπαλο. Δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα. Εκτός αποστολής για το σημερινό παιχνίδι παρέμειναν οι τραυματίες Μέκι, Χάρις και Τζένινγκς, καθώς επίσης και ο Χιούτζις, ο οποίος εκτίει την τρίτη και τελευταία αγωνιστική της τιμωρίας του.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Γουόκινγκ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.