Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΚΛ. ΡΕΓΚΑΤΑΣ

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παραμένει εδώ και πέντε αγωνιστικές η Κλαμπ Ρεγκάτας, η οποία μετράει τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μασόλα Τζούνιορ φιλοξενήθηκε από την Σεαρά, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1, δεχόμενη γκολ στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης. Αν και προηγήθηκε στο 18ο λεπτό με το τέρμα του Ζε Κάρλος, είδε τους γηπεδούχους να φτάνουν στην ισοφάριση λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους. Αξίζει ωστόσο να σημειωθεί, πως η Κλαμπ Ρεγκάτας ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς στο 63ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Σομάλια. Παρά την ισοπαλία της αυτή, η Κλαμπ Ρεγκάτας παραμένει στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 34 βαθμούς. Πρέπει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα, εάν δεν θέλει να βγει εκτός τετράδας, καθώς είναι οριακά εντός αυτής. Πέντε νίκες, μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα. Απόντες από το παιχνίδι κόντρα στην Οέστε θα είναι οι τιμωρημένοι Σομάλια (ΜΕ) και Ζε Κάρλος (ΕΠ).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Σεαρά για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΟΕΣΤΕ

Αήττητη παραμένει εδώ και έξι αγωνιστικές η Οέστε, έχοντας απολογισμό δυο νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Φερνάντο Ντινίζ, προερχόμενη από δυο ισοπαλίες με Ναούτικο (0-0) και Ατλ. Γκοϊανιένσε (1-1), φιλοξένησε την Παϊσαντού, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 77ο λεπτό ο Κρισάν, ευστοχώντας σε εκτέλεση πέναλτι. Με τη νίκη της αυτή, η Οέστε ανέβηκε στην 10η θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 29 βαθμούς και “συγκατοικεί” παράλληλα με την Κρισιούμα. Αγνοεί την ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μακριά από την έδρα της, όπου και μετράει δυο νίκες και δυο ισοπαλίες. Για το αποψινό παιχνίδι κόντρα στην Κλαμπ Ρεγκάτας, ο Ντινίζ θα έχει όλους τους παίκτες του στη διάθεση του.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Παϊσαντού για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.