Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΚΛ. ΡΕΓΚΑΤΑΣ

Πρώτη απώλεια βαθμών για την Κλαμπ ντε Ρεγκάτας, η οποία έμεινε στο ισόπαλο 2-2 με την Παϊσαντού (εκτός έδρας). Πραγματική «αυτοκτονία», καθώς προηγήθηκε με 2-0 στο 67’.. Στο 82’ η αντίπαλος μείωσε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, πέντε λεπτά μετά οι δύο ομάδες έμειναν με δέκα παίκτες, το παιχνίδι «άναψε» και η Παϊσαντού το εκμεταλλεύτηκε, ισοφαρίζοντας στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης (92’). Προερχόταν από τέσσερις διαδοχικές επικρατήσεις και αυτό το αποτέλεσμα την υποχρέωσε να οπισθοχωρήσει στην τρίτη θέση της κατάταξης, τρεις μακριά από την κορυφή και έξι πάνω από την πέμπτη θέση. Στο 5-1-2 το ρεκόρ της στις φετινές εντός έδρας αναμετρήσεις της, οι επτά απ’ τις οκτώ ήρθαν Over 2.5.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Παϊσαντού.

Στατιστικό: Έξι σερί Over 2.5 μετράει η Ρεγκάτας στα τελευταία της παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

ΜΠΡΑΖΙΛ ΝΤΕ ΠΕΛΟΤΑΣ

Από την άλλη πλευρά η Μπραζίλ ντε Πελότας μετά την εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Βίλα Νόβα, παραχώρησε ακόμη μία, αυτή τη φορά στην έδρα της Οέστε (1-1). Βρέθηκε να χάνει από το 24’ (1-0), δεν… πρόλαβε να κάνει σέντρα και ισοφάρισε άμεσα ένα λεπτό αργότερα (25’). Καλύτερη στη συνέχεια η αντίπαλος είχε μοναδικές ευκαιρίες για γκολ και συντριπτική διαφορά κατοχής (72-28), ωστόσο η Μπραζίλ αντιστάθηκε μέχρι το τέλος, αποσπώντας τον βαθμό σε μία δύσκολη έδρα. Αγνοεί τη νίκη στις τρεις τελευταίες εμφανίσεις της στο πρωτάθλημα (0-1-2), ούσα στη μέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -5 από την άνοδο και στο +7 από τη γραμμή του υποβιβασμού, αλλά μάλλον αυτό που την ενδιαφέρει ως νεοφώτιστη είναι πρωτίστως η σωτηρία. Δεν έχει πανηγυρίσει «τρίποντο» στις μέχρι τώρα εξόδους της στο πρωτάθλημα, με απολογισμό τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες. Εξέτισε ο Τέκο (ΑΜ 10/1) και το απουσιολόγιο έμεινε «λευκό».

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Οέστε.

Στατιστικό: Τέσσερα συνεχόμενα Under 2.5 μετράει η Μπραζίλ στις πρόσφατες εμφανίσεις της στο πρωτάθλημα.