*Στον πρώτο γύρο: Ντιναμό Βουκουρεστίου – Κονκόρντια 0-1

ΚΟΝΚΟΡΝΤΙΑ

Στο βαθμό της ισοπαλίας αρκέστηκε για δεύτερη σερί αγωνιστικές η Κονκόρντια, μετά και από εκείνη κόντρα στην Κραϊόβα (0-0), εντός έδρας. Την περασμένη Κυριακή, στο ντεμπούτο του Νταν Αλέξα στον πάγκο της, φιλοξενήθηκε από την Κραϊόβα, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 19ο λεπτό, εν τέλει κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας, με τον Μπας να ισοφαρίζει για το τελικό 1-1 στο 71ο λεπτό. Πλέον, αγνοεί τη νίκη εδώ και έξι αγωνιστικές, όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 18 συνολικά και βρίσκεται στην 12η θέση της βαθμολογίας, πάνω μόνο από τις Τάργκου και Τιμισοάρα. Παράλληλα, διαθέτει με διαφορά τη χειρότερη επίθεση, έχοντας πετύχει δώδεκα τέρματα μέχρι τώρα. Δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα. Απόντες από το σημερινό παιχνίδι είναι οι τραυματίες Κρίστιαν Άλμπου (ΑΜ 19/0) και Μάριους Πένα (ΕΠ 20/1).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Μποτοσάνι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΝΤΙΝΑΜΟ ΒΟΥΚΟΥΡ.

Την δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη από την πλευρά της, η Ντιναμό, μετά και από εκείνη στην έδρα της Ιάσι (3-1). Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Ιοάν Αντόνε φιλοξένησε την πρωτοπόρο της βαθμολογίας Βιτορούλ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με το τέρμα του Νίστορ στο 26ο λεπτό. Ωστόσο, τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν όπως θα ήθελε, καθώς στο δεύτερο μέρος δέχθηκε δυο τέρματα, με αποτέλεσμα να ηττηθεί με 1-2. Παράλληλα ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, με τον Ντούντεα να αποβάλλεται στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Μετά και από τη νέα της ήττα, η Ντιναμό είναι στην έκτη θέση, όπου και “συγκατοικεί” με την πρωταθλήτρια Άστρα. Διαθέτει μια από τις καλύτερες επιθέσεις με 34 τέρματα μέχρι τώρα. Απόντες από το σημερινό παιχνίδι είναι οι τιμωρημένοι Λούκα Μάριτς (ΑΜ 13/2), Νταν Νίστορ (ΜΕ 16/1) και Άλιν Ντούντεα (ΜΕ 4/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Βιτορούλ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.