Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΤΙΧΟΥΑΝΑ

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ στην εκτός έδρας αναμέτρηση της προηγούμενης αγωνιστικής, κόντρα στη νεοφώτιστη Νεκάξα, ωστόσο η Τιχουάνα κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 και να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας. Το μοναδικό τέρμα από πλευράς φιλοξενούμενων σημείωσε στο 63ο λεπτό ο Ντάιρο Μορένο, από το σημείο του πέναλτι, το οποίο ήταν και το έβδομο φετινό του. Παρότι το νικηφόρο σερί της έλαβε τέλος, η ομάδα του Μιγκέλ Ερέρα παράμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας, όπου και μετράει 13 βαθμούς μετά από τα έξι παιχνίδια, ούσα ένα βαθμό πάνω από τις Πατσούκα και Τίγκρες που την ακολουθούν. Μετά την αποτυχία της περασμένης σεζόν, να πάρει μια εντός έδρας νίκη, η Τιχουάνα έχει επικρατήσει και στα τρία φετινά παιχνίδια μπροστά στο κοινό της και θα κοιτάξει να τα κάνει τέσσερα κόντρα στην Πούμας.

Κοντρά στην επιστροφή του από τον τραυματισμό του βρίσκεται ο Χένρι Μάρτιν, με τον Αλεχάντρο Γκουίδο να παραμένει εκτός για το υπόλοιπο της σεζόν, λόγω ρήξης χιαστού. Ξεπέρασε το πρόβλημα στο γόνατο ο Ντάμιαν Πέρεζ, που ξεκίνησε βασικός κόντρα στη Νεκάξα. Επέστρεψε στις προπονήσεις ο Γκρεγκ Γκάρτσα και ενδέχεται να αγωνιστεί στο αποψινό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Νεκάξα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.

ΠΟΥΜΑΣ

Η Πούμας άφησε γρήγορα πίσω της την βαριά ήττα 3-0 από την πρωταθλήτρια Πατσούκα και επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας με 5-3 της Μοντερέι, την προηγούμενη αγωνιστική. Το χατ τρικ του Ματίας Μπρίτος (16′, 19′, 32′), καθώς και το τέρμα του Μπαρέρα στο 25ο λεπτό, έδωσαν αέρα τεσσάρων τερμάτων στους γηπεδούχους από πολύ νωρίς. Η Μοντερέι προσπάθησε να αντιδράσει, όμως εν τέλει κατάφερε να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα, με την Πούμας να πετυχαίνει και πέμπτο τέρμα στην επανάληψη, με τον Γκαγιάρδο στο 61ο λεπτό. Αυτή η νίκη, που ήρθε με εμφατικό τρόπο, ανέβασε την ομάδα του Φρανσίσκο Παλέντσια στην έκτη θέση και μια ακόμη πιθανή νίκη στο αποψινό παιχνίδι μπορεί να την φέρει πάνω και από την Τιχουάνα στη βαθμολογία.

Μοναδικό αμφίβολος για το αποψινό παιχνίδι κόντρα στην Τιχουάνα είναι ο Ζεράλδο Αλκόμπα, που ταλαιπωρείται από μυϊκό πρόβλημα. Όλοι οι υπόλοιποι παίκτες του Φρανσίκο Παλέντσια θα δώσουν κανονικά το παρών.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 5-3 επί της Μοντερέι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.