Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

ΤΙΧΟΥΑΝΑ

Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας επέστρεψε η Τιχουάνα, μετά και την εκτός έδρας νίκη επί της Σάντος Λαγκούνα, με σκορ 1-2, την προηγούμενη αγωνιστική. Ο Γκουίδο Ροντρίγκεζ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα και αν και η Σάντος ισοφαρίστηκαν πριν από το ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι πήραν και πάλι το προβάδισμα, χάρη στο τέρμα του Αβίλες Ουρτάδο μετά από 63′ αγώνα. Πλέον, η ομάδα του Μιγκέλ Ερέρα έχει πλέον κερδίσει τα εφτά από τα έντεκα φετινά της παιχνίδια, έχοντας επίσης τρεις ισοπαλίες και μια ήττα, μια σημαντική βελτίωση μετά και το πολύ κακό Κλαουσούρα του 2016. Θεωρείται ήδη μια σοβαρή διεκδικήτρια του φετινού τίτλου.

Εκτός αγωνιστικής δράσης παραμένει ο Χένρι Μάρτιν, ο οποίος βρίσκεται σε στάδιο αποθεραπείας μετά και τη ρήξη χιαστού συνδέσμου που υπέστη, ενώ εκτός δράσης για τον ίδιο ακριβώς λόγο είναι και ο Αλεχάντρο Γκουίδο, ο οποίος θα παραμείνει εκτός για το υπόλοιπο της σεζόν.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Σάντος Λαγκούνα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΑΤΛΑΣ

Ζωντανές διατήρησε τις ελπίδες της για συμμετοχή στα πλέι οφ η Άτλας, μετά και την εντός έδρας νίκη με 3-1 επί της Μοντερέι, την προηγούμενη αγωνιστική. Τα δυο τέρματα του Μπαράζα στο πρώτο ημίχρονο και αυτό του Ντάνιελ Άλβαρεζ στο δεύτερο, έδωσαν προβάδισμα τριών τερμάτων στους γηπεδούχους, πριν η Μοντερέι μειώσει για το τελικό αποτέλεσμα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Αυτή ήταν και η πρώτη νίκη της Άτλας μετά από έξι παιχνίδια, που την έφερε ένα βαθμό πίσω από την Πουέμπλα, η οποία βρίσκεται στην όγδοη και τελευταία θέση των πλέι οφ. Σε πολύ καλή κατάσταση ο θρύλος της ομάδας, Ράφαελ Μάρκες, όμως ο Χοσέ Κρουζ θα ήθελε όλους τους παίκτες του στα καλύτερά τους, με σκοπό να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα στην έδρα της Τιχουάνα.

Εκτός για το υπόλοιπο της σεζόν θα παραμείνει ο Χάινε Μπαρέιρο, ο οποίος υπέστη κάταγμα περόνης, ενώ για τις επόμενες τέσσερις εβδομάδες θα μείνει εκτός και ο Λέιτον Χιμένεθ, που τραυματίστηκε στο μηρό.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Μοντερέι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.