Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

*Φάση των “16” στο Κύπελλο Μεξικού. Τα παιχνίδια είναι μονά και σε περίπτωση ισοπαλίας στην κανονική διάρκεια του αγώνα, οι δυο ομάδες οδηγούνται απευθείας στην διαδικασία των πέναλτι.

ΚΛΑΜΠ ΑΜΕΡΙΚΑ (Α’)

Με διαφορά η καλύτερη ομάδα στην φάση των ομίλων η Κλαμπ Αμέρικα, η οποία είχε την καλύτερη συγκομιδή βαθμών μετά από τέσσερα παιχνίδια, καθώς επίσης και την καλύτερη επίθεση και άμυνα. Πιο συγκεκριμένα, η ομάδα του Ρικάρντο Λα Βόλπε επικράτησε και στα τέσσερα παιχνίδια που έδωσε, κόντρα σε ομάδες της δεύτερης κατηγορίας, την Ζακατέκας και την Βενάδος, με την τελευταία να μένει και εκτός συνέχειας. Παράλληλα με έντεκα τέρματα στο ενεργητικό της, είχε την καλύτερη επίθεση, μαζί με τις Κρουζ Αζούλ και Χουάρες, ενώ το μόλις ένα γκολ που δέχθηκε, απέδειξε πως είχε και την καλύτερη αμυντική λειτουργία. Προέρχεται από την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, μετά από δυο παιχνίδια, με απολογισμό μια ισοπαλία και μια ήττα. Το βράδυ του Σαββάτου, η Κλαμπ Αμέρικα φιλοξένησε την Πούμας, κόντρα στην οποία και πήρε τη νίκη με 2-1, βρίσκοντας δίχτυα δις μέσα στα πέντε πρώτα λεπτά, με τους Πάμπλο Αγκιλάρ (3′) και Γουίλιαν (5′). Μετά και από αυτή τη νίκη της, βρίσκεται στην τέταρτη θέση, όπου και μετράει 18 βαθμούς, ούσα έξι μακριά από την κουρυφή.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Πούμας για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΒΕΡΑΚΡΟΥΖ (Α’)

Από την πλευρά της, η Βερακρούζ πήρε το εισιτήριο για τη φάση των “16” μέσω της δεύτερη θέσης, συμμετέχοντας παράλληλα στον όμιλο “έκπληξη”. Η ομάδα του Πάμπλο Μαρίνι μετρούσε τέσσερις βαθμούς σε ισάριθμα παιχνίδια (1-1-2), ούσα τέσσερις βαθμούς μακριά από την πρωτοπόρο Χουάρες και ένα πάνω από την τρίτη Σάντος Λαγκούνα, η οποία και έμεινε εκτός συνέχειας. Δεν διανύει και την καλύτερη αγωνιστική της περίοδο, καθώς αγνοεί τη νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις, όπου και μετράει μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της, η Βερακρούζ φιλοξένησε την Γουαδαλαχάρα, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 0-1, δεχόμενη γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Έτσι μετά από έντεκα παιχνίδια στο πρωτάθλημα, η Βερακρούζ βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις (16η), όπου και μετράει μόλις εννέα βαθμούς (2-3-6).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Γουαδαλαχάρα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.