Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά.

ΤΣΕΣΤΕΡ

Για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι στο πρωτάθλημα παρέμεινε αήττητη η Τσέστερ, η οποία μετράει δυο νίκες και δυο ισοπαλίες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζόναθαν ΜακΚάρθι φιλοξενήθηκε από την Ρέξαμ, στην έδρα της οποίας κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας μετά και τη μεταξύ τους “λευκή” ισοπαλία. Παρότι δεν κατάφερε να πάρει την τρίτη διαδοχική της νίκη, η Τσέστερ διατήρησε ανέπαφη την εστία της για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι. Με την ισοπαλία της αυτή, η Τσέστερ έφτασε τους 15 βαθμούς στο πρωτάθλημα και πλέον απέχει πέντε από την ζώνη του υποβιβασμού. Κόντρα στην Ντόβερ, ο ΜακΚάρθι περιμένει ακόμη μια θετική εμφάνιση από τους παίκτες του, όντας και αισιόδοξος για τη νίκη. Σε έξι παιχνίδια μπροστά στο κοινό της, η Τσέστερ έχει απολογισμό τέσσερις νίκες και δυο ήττες. Παρελθόν από τις τάξεις της ομάδας αποτελεί ο τερματοφύλακας Τζον Γόρνσοπ, ο οποίος έλυσε το συμβόλαιό του κοινή συναινέσει. Δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες για το σημερινό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Ρέξαμ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (παίξτο στην Betshop)

Το Τσέστερ – Ντόβερ παίζει στην Betshop

ΝΤΟΒΕΡ

Την δεύτερη διαδοχική της νίκη μετά και την ήττα από την Ντάγκεναμ & Ρεντ (2-0) και τέταρτη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της πανηγύρισε η Ντόβερ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κρις Κίνεαρ φιλοξένησε την Λίνκολν, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-0, πετυχαίνοντας από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο. Μετά από μόλις τέσσερα λεπτά αγώνα ο Γκράιμς άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, με τον Εμάνουελ να γράφει το τελικό σκορ στο 53ο λεπτό. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε έφτασε τους 22 στο σύνολο και πλέον ισοβαθμεί με τις Λίνκολν, Ίστλι και Όλντερσοτ στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Κόντρα στην Τσέστερ θέλει να πανηγυρίσει ακόμη μια νίκη και να ανεβεί ακόμη πιο ψηλά στη βαθμολογία, στοχεύοντας στην πρώτη πεντάδα. Τρεις νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα. Απόντες από το σημερινό παιχνίδια θα είναι οι τραυματίες Ρίτσαρντ Όρλου, Ρίκι Μοντέστε και Μόσες Εμάνουελ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Λίνκολν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.