Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

Λιγκ Καπ Αγγλίας – 2ος γύρος. Νοκ-άουτ η αναμέτρηση, σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και -αν χρειαστεί- πέναλτι.

ΤΣΕΛΣΙ (ΠΡΕΜ.)

Με θετικό τρόπο έχει μπει στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ η Τσέλσι του Αντόνιο Κόντε. Χωρίς, βέβαια, να έχουν θέλξει με τις εμφανίσεις τους, οι “μπλε” κατάφεραν να πανηγυρίσουν τις νίκες με σκορ 2-1 επί των Γουέστ Χαμ (εντός) και Γουότφορντ (εκτός). Σύμφωνα με τα βρετανικά ΜΜΕ, οι Λονδρέζοι θέλουν να ενισχύσουν περαιτέρω την επιθετική γραμμή, έχοντας στο στόχαστρο τον Τζέιμς Ροντρίγκες της Ρεάλ Μαδρίτης.

Ο Κόντε αναμένεται να ξεκουράσει σήμερα τους περισσότερους από τους βασικούς, ενώ παραμένει στα πιτς ο αμυντικός Ζουμά. Εκτός αποστολής ο εξτρέμ Κουαδράδο, ο οποίος είναι εκτός των πλάνων του Ιταλού τεχνικού και διαπραγματεύεται τη μετακίνησή του στη Γιουβέντους, αλλά και ο μέσος Όμπι Μίκελ (βρισκόταν με την Εθνική Νιγηρίας στο Ολυμπιακούς Αγώνες της Βραζιλίας).

Προηγούμενο ματς: Έφυγε με το νικηφόρο 1-2 από την έδρα της Γουότφορντ. Μπήκε πίσω στο σκορ στο 55ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Μπατσουαγί (80′) και Ντιέγκο Κόστα (87′).

Στατιστικό: G/G και Over 2,5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια της (επίσημα και φιλικά).

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ (L1)

Ξεκάθαρο αουτσάιντερ η Μπρίστολ Ρόβερς στη σημερινή αναμέτρηση του “Στάμφορντ Μπριτζ”, με δεδομένο ότι… υπολείπεται της αντιπάλου της κατά δύο κατηγορίες. Μία νίκη, μία ισοπαλία και δύο ήττες συνθέτουν τον απολογισμό της στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές της League One, ενώ στον 1ο γύρο του Λιγκ Καπ πέτυχε μία σημαντική πρόκριση επί της Κάρντιφ στην παράταση (1-0, στο 0-0 η κανονική διάρκεια). Σχεδόν “λευκό” το απουσιολόγιο του κόουτς Κλαρκ ενόψει του σημερινού ματς, μοναδικός αμφίβολος ο εξτρέμ Μπόντιν, που ταλαιπωρείται τις τελευταίες ημέρες από ασθένεια.

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο ισόπαλο 1-1 στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Σάουθεντ. Προηγήθηκε με τον Χάρτλεϊ στο 61′ και ισοφαρίστηκε στο 81′ με εύστοχο πέναλτι.

Στατιστικό: G/G τα 4/5 φετινά επίσημα παιχνίδια της.