ΣΕΡΟ ΠΟΡΤΕΝΙΟ

Να εκμεταλλευτεί την έδρα της και να πάρει τη νίκη θέλει στο αποψινό παιχνίδι με την Σάντα Φε, η Σέρο Πορτένιο. Μια νίκη που αν έρθει, θα της δώσει παράλληλα και την πρόκριση στην επόμενη φάση. Την προηγούμενη αγωιστική, η ομάδα του Θέσαρ Φαρίας φιλοξενήθηκε από την Κομπρεσάλ, από την οποία και ηττήθηκε με 2-0, δεχόμενη δυο γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης (86′, 90’+5). Αυτή ήταν και η δεύτερη διαδοχική της ήττα και πλέον βρίσκεται ένα βαθμό πίσω από την αποψινή της αντίπαλο, πράγμα που σημαίνει πως μόνο με νίκη περνάει στην επόμενη φάση. Προέρχεται από την εντός έδρας ήττα 3-4 επί της Γκουαρανί για το πρωτάθλημα, σε ένα παιχνίδι που προηγήθηκε με το τέρμα του Ντομίνγκεζ (35′) και μείωσε απλά στη συνέχεια με δυο εύστοχα πέναλτι του Λουίς Λεάλ (86′, 90′).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 3-4 επί της Γκουαρανί για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.

ΣΑΝΤΑ ΦΕ

Συνέχεια στο αήττητο σερί που ”τρέχει” εδώ και έξι παιχνίδι σε όλες τις διοργανώσεις, θέλει να δώσει απόψε η Σάντα Φε. Οι Κολομβιανοί δεν θέλουν σε καμία περίπτωση να ηττηθούν στο παιχνίδι με την Σέρο Πορτένιο, γιατί αν συμβεί κάτι τέτοιο θα μείνουν εκτός συνέχειας. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αλέξις Γκαρσία φιλοξένησε την Κορίνθιανς, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Αν και προηγήθηκε με το τέρμα του Οτέρο, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, εν τέλει δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης στο πρώτο τέταρτο της επανάληψης. Αυτή είναι και η μοναδική ισοπαλία της σε αυτό το αήττητο σερί που έχει φτιάξει, καθως έχει νικήσει στα υπόλοιπα πέντε παιχνίδια. Προέρχεται από την εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Ντεπορτίβο Πάστο για το πρωτάθλημα, με το Σεΐγιας να σημειώνει και τα δυο τέρματα της ομάδας του.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Ντεπορτίβο Πάστο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.