Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

* Η Ρόδεραμ απέφυγε την ήττα στο ένα από τα έξι τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε under 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της Κάρντιφ με αντίπαλο τη Ρέντινγκ σε όλες τις διοργανώσεις.

ΚΑΡΝΤΙΦ

Τέσσερις βαθμούς κατάφερε να αποσπάσει η Κάρντιφ στις δύο τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα. Μετά την εντός έδρας ήττα με 2-0 που γνώρισε από την ΚΠΡ το συγκρότημα του Τρολόπι επικράτησε της Μπλάκμπερν (2-1 εντός έδρας), ενώ την προηγούμενη βδομάδα αναδείχθηκε ισόπαλο με τη Φούλαμ (2-2 εκτός έδρας). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Σέσενιον στο 44’, προτού οι φιλοξενούμενοι ανατρέψουν το αποτέλεσμα μέσα σε πέντε λεπτά χάρη στα γκολ των Ραλς (60’) και Πίλκινγκτον (65’). Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε τέσσερα λεπτά πριν το τέλος των 90’ ο ΜακΝτόναλντ. «Ήταν μία αναμέτρηση με σκαμπανεβάσματα. Πραγματοποιήσαμε μία απογοητευτική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο. Ήμασταν αρκετά παθητικοί με και χωρίς την μπάλα. Παρόλα αυτά δείξαμε ψυχικά αποθέματα. Είμαι ευχαριστημένος από τα δύο γκολ που σημειώσαμε, αλλά απογοητευμένος από το γεγονός πως δεν καταφέραμε να πάρουμε τη νίκη», τόνισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Κάρντιφ. Σύμφωνα με τα αγγλικά ΜΜΕ ο σύλλογος ενδιαφέρεται για την απόκτηση του Λάφερτι (ΕΠ) από τη Νόριτς.

Προηγούμενο ματς: Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Φούλαμ και Κάρντιφ στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (2-2), στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Κάρντιφ γνώρισε μόλις δύο ήττες στα 21 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΡΕΝΤΙΝΓΚ

Μόλις τέσσερις βαθμούς συγκέντρωσε η Ρέντινγκ από τις ισάριθμες αγωνιστικές που έδωσε στο φετινό πρωτάθλημα. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Σταμ επικράτησε της Πρέστον (1-0 εντός έδρας), ενώ μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Μπράιτον (2-2 εντός έδρας). Παράλληλα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Γουλβς (2-0 εκτός έδρας) και Νιούκαστλ (4-1 εκτός έδρας). Την προηγούμενη βδομάδα κόντρα στην Μπράιτον οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2’ με τον Σουίφτ. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε έξι λεπτά αργότερα με τον Μπάλντοκ, ενώ στο πρώτο λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου αυτοί πήραν προβάδισμα με τον Νόκαρτ. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο ΜακΣέιν στο 59’. Αξίζει να σημειώσουμε πως η Ρέντινγκ ολοκλήρωσε με δέκα ποδοσφαιριστές την αναμέτρηση, λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Φαν ντεν Μπεργκ στις καθυστερήσεις. Μεσοβδόμαδα η Ρέντινγκ κατάφερε να πάρει την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Λιγκ Καπ Αγγλίας, επικρατώντας εντός έδρας στη διαδικασία των πέναλτι με 4-2 της Μίλτον Κέινς Ντονς (1-1 η κανονική διάρκεια, 2-2 η παράταση). Τα γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσε ο Χάριοτ (68’, 114’), ενώ για τους φιλοξενούμενους οι Μπάουντιτς (34’ πεν.) και Τσιμάνγκα (118’). Την απόκτηση του Μπλάκετ (ΑΜ) από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ανακοίνωσε η Ρέντινγκ.

Προηγούμενο ματς: Στα πέναλτι κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Μίλτον Κέινς Ντονς η Ρέντινγκ, εξασφαλίζοντας το εισιτήριο για τον επόμενο γύρο του Λιγκ Καπ Αγγλίας.

Στατιστικό: Η Ρέντινγκ δέχθηκε τουλάχιστον δύο γκολ στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.