* Σημειώθηκε over 2,5 στα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της Μπέρτον Άλμπιον για το πρωτάθλημα.

ΚΑΡΝΤΙΦ

Μετά την εντός έδρας ήττα με 4-3 που γνώρισε από την Μπάρνσλεϊ στις 17 Δεκεμβρίου η Κάρντιφ παραμένει αήττητη στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε δύο νίκες και μία ισοπαλία. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Γουόρνοκ μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Μπρέντφορντ (2-2 εκτός έδρας), ενώ στη συνέχεια έκαμψε την αντίσταση των Άστον Βίλα (1-0 εντός έδρας) και Μπρίστολ Σίτι (3-2 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 51’ με το αυτογκόλ του Μέρφι. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 74’ από την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πίλκινγκτον. Τέσσερα λεπτά αργότερα η Μπρίστολ Σίτι πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο σκορ με τον Άμπραχαμ.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Κάρντιφ «χτύπησε» με τους Χάρις (82’) και Πίλκινγκτον (85’), διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. Στις πέντε τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν οι Ουαλοί για την ίδια διοργάνωση σημείωσαν τρεις νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα. Στις τρεις σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ παράλληλα σημειώθηκε goal-goal. Την απόκτηση του τερματοφύλακα ΜακΓκρέγκορ με τη μορφή δανεισμού από τη Χαλ ανακοίνωσε η Γουίγκαν. Σήμερα αναμένεται να πραγματοποιήσει το ντεμπούτο του κόντρα στην Μπέρτον Άλμπιον.

Προηγούμενο ματς: Με τους τρεις βαθμούς της νίκης επέστρεψε η Κάρντιφ από την έδρα της Μπρίστολ Σίτι επικρατώντας με 3-2, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της Κάρντιφ για το πρωτάθλημα.

O bookmaker δεν βρέθηκε

ΜΠΕΡΤΟΝ ΑΛΜΠΙΟΝ

Μόλις τρεις βαθμούς κατάφερε να συγκεντρώσει η Μπέρτον Άλμπιον στις επτά τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε μία νίκη και έξι ήττες. Το συγκρότημα του Κλαφ επικράτησε της Ρόδεραμ (2-1 εκτός έδρας), ενώ παράλληλα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Μπρέντφορντ (2-1 εκτός έδρας), Χάντερσφιλντ (1-0 εντός έδρας), Νιούκαστλ (2-1 εντός έδρας), Άστον Βίλα (2-1 εκτός έδρας), Πρέστον (1-0 εντός έδρας) και Γουίγκαν (2-0 εντός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Κόνολι.

Ο ίδιος ποδοσφαιριστής ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση στο 64’. Μόλις οχτώ βαθμούς κατάφερε να συγκεντρώσει η Μπέρτον Άλμπιον στις 13 συνολικά εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για το πρωτάθλημα (μία νίκη, πέντε ισοπαλίες, επτά ήττες/ 13-24 τα γκολ). Την τελευταία φορά που επισκέφτηκε την έδρα της Κάρντιφ για το Λιγκ Καπ Αγγλίας στις 11 Αυγούστου του 2010 η Μπέρτον Άλμπιον γνώρισε την ήττα στην παράταση με 4-1 (1-1 η κανονική διάρκεια).

Προηγούμενο ματς: Την εντός έδρας ήττα με 2-0 γνώρισε η Μπέρτον Άλμπιον από τη Γουίγκαν, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Μπέρτον Άλμπιον γνώρισε την ήττα στα έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (παίξτο στην Magicbet)