*Πρώτος γύρος: Μάαστριχτ – Καμπούρ 2-1.

ΚΑΜΠΟΥΡ

Χαρακτήρα έδειξε την περασμένη αγωνιστική η Καμπούρ, καθώς κατάφερε να αποδράσει με το «διπλό» από τη μία από τις δυσκολότερες έδρες της κατηγορίας, επικρατώντας 1-0 της Αλμίρε Σίτι. Κινδύνεψε σε αρκετές περιπτώσεις, την έβγαλε καθαρή στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη αιφνιδίασε και μπήκε μπροστά στο σκορ στο 59’ (0-1) και στη συνέχεια κράτησε με «νύχια και με δόντια» την πολύτιμη έτσι όπως αποδείχθηκε νίκη.

Πρώτη μετά από δύο αγωνιστικές για την Καμπούρ, η οποία βρίσκεται στην έκτη θέση της κατάταξης με 43 πόντους, αλλά θεωρητικά είναι πέμπτη, καθώς η Γιονγκ Αϊντχόφεν δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής στα πλέι οφ. Μεγάλο παιχνίδι αυτό κόντρα στην Μάαστριχτ, αν το πάρει θα φτάσει την αντίπαλό της στον έναν πόντο. Εντός έδρας μετράει απολογισμό οκτώ νίκες, τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες. Εξέτισε ο Μοντέιρο (Μέσος, 24, 3).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση για την Καμπούρ 1-0 επί της Αλμίρε.

Στατιστικό: Από 2-3 γκολ συνοδεύτηκαν τα έξι απ’ τα επτά τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα. (παίξτο στην Interwetten)

Το Καμπούρ – Μάαστριχτ παίζει στην Interwetten

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας (Κλικ Εδώ)

ΜΑΑΣΤΡΙΧΤ

Από τη δική της πλευρά η Μάαστριχτ δεν βρίσκεται στην καλύτερη της αγωνιστική κατάσταση και αυτό αποδείχθηκε και από την ισοπαλία χωρίς τέρματα (0-0 εντός έδρας) με αντίπαλο τη ΦΚ Αϊντχόφεν. Μοιρασμένο το πρώτο μέρος, οι δύο ομάδες έδειξαν μεγάλη προσοχή στα μετόπισθεν. Στην επανάληψη αμφότερες πήραν παραπάνω ρίσκα, χάθηκαν και από τις δύο πλευρές σημαντικές ευκαιρίες, ενώ στο 78’ της συνάντησης η Μάαστριχτ αναγκάστηκε να συνεχίσει με παίκτη λιγότερο και παραλίγο στο φινάλε να το… πληρώσει ακριβά.

Δεύτερη σερί ισοπαλία και τέταρτη στα τελευταία πέντε παιχνίδια (1-4-0), όπου παραμένει αήττητη, μετρώντας και μια νίκη επί της Ος (3-0 εκτός έδρας), παρέμεινε στην τέταρτη θέση της κατάταξης με 46 πόντους. Πρέπει να ξεχάσει την απευθείας άνοδο και να επικεντρωθεί στον επόμενο της στόχο που δεν είναι άλλος απ’ την εξασφάλιση των πλέι οφ. Εκτός έδρας μετράει απολογισμό πέντε νίκες, πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες. Δεν υπάρχουν σοβαρά αγωνιστικά προβλήματα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη ΦΚ Αϊντχόφεν.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα απ’ τα πέντε πρόσφατα παιχνίδια στο πρωτάθλημα.