ΜΠΟΥΡΣΑΣΠΟΡ

Εμφάνισε δυο πρόσωπα στην πρεμιέρα κόντρα στην Αντάνασπορ, η Μπούρσασπορ, κατάφερε να φύγει έστω και δύσκολα με τη νίκη (1-2) από την έδρα της αντιπάλου της. Κακή στο πρώτο ημίχρονο βρέθηκε στο 24’ πίσω στο σκορ, ενώ πήγε στα αποδυτήρια με το εις βάρος της 1-0. Στο δεύτερο μέρος ανέβασε την απόδοση της ισοφάρισε στο 57’ με τον Ερσόι, ενώ ο Μπατάγια στο 82’ της έδωσε τη νίκη. Ξεκίνημα με το δεξί για το συγκρότημα του Χαμζάογλου που θα προσπαθήσει να δώσει σήμερα συνέχεια στις επιτυχίες μπροστά στο κοινό του.

“Κρατάμε το αποτέλεσμα και την εμφάνιση του δευτέρου ημιχρόνου”, δήλωσε μεταξύ άλλων ο Τούρκους Κόουτς, που για ακόμη ένα παιχνίδι δεν μπορεί να υπολογίζει στους Γιλμάζ, Τσαντεμίρ και Οζκάλ.

Προηγούμενο ματς: Με 1-2 επικράτησε της Αντάνασπορ η Μπούρσασπορ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: Over 2,5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

ΜΠΑΣΑΚΣΕΧΙΡ

Μπορεί να μην εντυπωσίασε με την εμφάνιση της πρεμιέρας, ωστόσο, η Μπασακσεχίρ κρατάει τη νίκη (1-0) κόντρα στη Φενερμπαχτσέ. Μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, προηγήθηκε μόλις στο 3’ με γκολ του Μοσορο, ωστόσο, έριξε στη συνέχεια την απόδοση της, κατάφερε όμως να αντέξει στην ασφυκτική πίεση της Φενερμπαχτσέ. Ξεκίνημα με νίκη για την Μπασασκεχίρ στο πρωτάθλημα, που δεν μπόρεσε να πετύχει κάτι ανάλογο και στο Γιουρόπα Λιγκ. Έφτασε μέχρι τα πλέι οφ, δεν μπόρεσε να ξεπεράσει όμως το εμπόδιο της Σαχτάρ Ντόνετσκ από την οποία αποκλείστηκε με δυο ήττες (1-2, 2-0). Στρέφει εξ ολοκλήρου την προσοχή της στο πρωτάθλημα και ψάχνει κόντρα στη Μπούρσασπορ το καλύτερο αποτέλεσμα.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 2-0 από τη Σαχτάρ γνώρισε η Μπασακσεχίρ στο Γιουρόπα Λιγκ.

Στατιστικό: Under 2,5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της.