ΜΠΡΟΜΛΕΪ

Την δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη την προηγούμενη αγωνιστική η Μπρόμλεϊ, η οποία δεν κατάφερε να πάρει κάποιο βαθμό από την εkτός έδρας αναμέτρηση με την Γκέιτσχεντ, από την οποία και ηττήθηκε με 3-1. Το πολύ κακό ξεκίνημα στο παιχνίδι έφερε την Μπρόμλεϊ, με την πλάτη στον τοίχο, ούσα πίσω στο σκορ με δυο γκολ διαφορά. Ωστόσο, παρότι μείωσε στο ξεκίνημα τις επανάληψεις με τον Κουμπς (51′), εν τέλει δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι παραπάνω, καθώς δέχθηκε και τρίτο τέρμα στη συνέχεια. Παρά την ήττα, ήταν ακόμη ένα παιχνίδι εντελώς αδιάφορο για την ομάδα του Νιλ Σμιθ καθώς έχει εξασφαλίσει την παραμονή της εδώ και καιρό, ενώ βρίσκεται σε μεγαλή απόσταση από τις θέσεις των πλέι οφ και δεν προλαβαίνει να καλύψει αυτή τη διαφορά. Πέντε νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα, ο απολογισμός της στα τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από την Γκέιτσχεντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Την δεύτερη διαδοχική της ήττα υπέστη την προηγούμενη αγωνιστική η Όλντερσοτ, η οποία ήταν και πάλι εντός έδρας. Η ομάδα του Μπάρι Σμιθ φιλοξένησε την Σάουθπορτ, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 1-2, όπως ακριβώς και με την Μπόρεχαμ Γουντ. Οι γηπεδούχοι μπορεί να προηγήθηκαν μόλις στο ένατο λεπτό με το τέρμα του Γουόκερ, ωστόσο μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή και πήραν τη νίκη. Μετά από την ήττα της αυτή, η Όλντερσοτ παρέμεινε τους 53 βαθμούς μετά από 45 παιχνίδια, με 51 τέρματα στο ενεργητικό της και 71 στο παθητικό, το οποίο είναι και ένα από τα χειρότερα της κατηγορίας. Νικηφόρο το τελευταίο παιχνίδι μακριά από την έδρα της.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Σάουθπορτ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.