Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ

Με αρκετά επεισοδιακό τρόπο κατάφερε να σημειώσει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα μετά από δύο ολόκληρους μήνες και διεύρυνε το αήττητο σερί της στα πέντε παιχνίδια, αφού στα τέσσερα προηγούμενα αναδείχθηκε ισόπαλη. Όλα αυτά, στον εξ αναβολής αγώνα της Τρίτης, απέναντι στη Σουίντον, την οποία κέρδισε με σκορ 2-1.

Βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο έκτο λεπτό και προσπάθησε να ανασυνταχθεί, αλλά δεν τα κατάφερε στο πρώτο μέρος. Μετά την ανάπαυλα, όμως, παρουσιάστηκε ιδιαίτερα αποφασιστική, δημιουργώντας και χάνοντας πολλές ευκαιρίες, με αποκορύφωμα ένα δοκάρι. Στο 83’ ισοφάρισε με εκτέλεση πέναλτι και, ένα λεπτό αργότερα, ένα αυτογκόλ παίκτη των γηπεδούχων της έδωσε το προβάδισμα και κατ’ επέκταση τη σπουδαία νίκη.

Ο έμπειρος μέσος Μάνσελ και ο καλός αμυντικός Κλαρκ-Σάλτερ, δίνονται ως αμφίβολοι, αφού ναι μεν ξεπέρασαν τους τραυματισμούς τους και τέθηκαν στη διάθεση του προπονητή τους, όμως αυτός θα εξετάσει αν βρίσκονται στα επιθυμητά επίπεδα φυσικής κατάστασης. Μοναδικό πρόβλημα, ουσιαστικά, αποτελεί ο έμπειρος μέσος Λόρενς, που παραμένει από το ξεκίνημα της χρονιάς εκτός αγωνιστικής δράσης. Θέση βασικού διεκδικεί ο έμπειρος επιθετικός Ίστερ, που έδωσε δύο ασίστ στον αγώνα της Τρίτης.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με σκορ 2-1 απέναντι στη Σουίντον.

Στατιστικό: Προέρχεται από 9 συνεχόμενα παιχνίδια στα οποία επιβεβαίωσε το G/G (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε).

ΠΟΡΤ ΒΕΪΛ

Οι στοιχηματικές ιστοσελίδες την ήθελαν να αποτελεί ένα από τα μεγαλύτερα φαβορί για τις θέσεις που θα οδηγήσουν στο τέλος της χρονιάς στη League Τwo κι όμως αυτή έχει βαλθεί να τους βγάλει όλους… τρελούς. Σημείωσε, άλλη μία νίκη, την τέταρτη φετινή με το εντός έδρας 2-1 απέναντι στη Τζίλιγχαμ την προηγούμενη εβδομάδα, καταφέρνοντας να διατηρηθεί στην πρώτη εξάδα του πρωταθλήματος, αλλά και να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα, μετά από ένα προσωρινό «στοπ» που διήρκεσε δύο αγωνιστικές.

Δεν ήταν καλή στο πρώτο μέρος, αδυνατούσε να βρει ρυθμό και έδωσε στους φιλοξενούμενους την ευκαιρία να προηγηθούν και να οδηγηθούν στα αποδυτήρια, όντας μπροστά στο σκορ. Με την έναρξη του δεύτερου μέρους, όμως, παρουσιάστηκε με τη γνωστή της αποφασιστικότητα και δεν άφησε κανένα περιθώριο στην αντίπαλό της, παίζοντας σχεδόν… φουλ επίθεση. Κατάφερε να ισοφαρίσει στο 76’ και περίπου δέκα λεπτά αργότερα, ολοκλήρωσε τη σπουδαία ανατροπή.

Στις τάξεις της διοίκησης και του κόσμου επικρατεί ενθουσιασμός, με τον πρόεδρο μεσοβδόμαδα να παραχωρεί δηλώσεις, στις οποίες μεταξύ άλλων υποσχέθηκε σοβαρή μεταγραφική ενίσχυση τον Ιανουάριο για να μπορέσει να διεκδικήσει όσο το δυνατόν μεγαλύτερους στόχους. Εκτός παραμένει ο αμυντικός Γέιτς, ενώ αμφίβολοι δίνονται εκ νέου οι επιθετικοί Φρέιτας και Φόρεστερ, που δεν αγωνίστηκαν την προηγούμενη εβδομάδα, λόγω τραυματισμών.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με σκορ 2-1 απέναντι στη Τζίλιγχαμ.

Στατιστικό: Χωρίς νίκη στα τελευταία της 5 εκτός έδρας παιχνίδια πρωταθλήματος.