Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΜΠΡΕΪΝΤΡΙ ΤΑΟΥΝ

Επιστροφή στις ήττες για την Μπρέιντρι Τάουν, μετά και από την εντός έδρας νίκη επί της Όλντερσοτ (2-0). Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Τζέιμι Ντέι φιλοξενήθηκε από την Μπάροου, κόντρα στην οποία κατάφερε να προηγηθεί στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Άισακ να βρίσκει δίχτυα από το σημείο του πέναλτι. Ωστόσο, δεν κατάφερε να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα, καθώς δεχόμενη από ένα γκολ στο τέλος του κάθε ημιχρόνου, γνώρισε εν τέλει την ήττα με σκορ 2-1. Αυτή ήταν και η τρίτη της ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα, ενώ μετά από έξι παιχνίδια έχει απολογισμό μόλις πέντε βαθμούς. Μια νίκη, μια ισοπαλία και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της μέχρι στιγμής, με τον Ντέι να θέλει μια θετική εμφάνιση στο σημερινό παιχνίδι με την Τορκί. Κενό το απουσιολόγιο του Ντέι για ακόμη ένα παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 απί την Μπάροου για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

Το Μπρέιντρι Τάουν – Τορκί παίζει στην Betshop

ΤΟΡΚΙ

Σε αντίθεση με τη σημερινή της αντίπαλο, η Τορκί κατάφερε να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα μετά από τρία παιχνίδια, όπου και μετρούσε μια ισοπαλία και δυο ήττες. Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Κέβιν Νίχολσον φιλοξένησε την Ντόβερ, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Μετά από ένα “άσφαιρο” πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ με το τέρμα του Ράιντ στο 46′, με την Ντόβερ να ισοφαρίζει στο 75ο λεπτό. Ωστόσο, ένα λεπτό αργότερα, η Τορκί πήρε και πάλι το προβάδισμα, με τον Σπαρκς να βρίσκει δίχτυα και να χαρίζει τη νίκη στην ομάδα του. Μια νίκη που άφησε ικανοποιημένο τον κόουτς Νίχολσον, καθώς ήταν αυτό που χρειαζόταν για να ανεβούν ψυχολογικά οι παίκτες του. Η Τορκί έχει γνωρίσει την ήττα και στα τρία παιχνίδια που έχει δώσει μακριά από την έδρα της μέχρι τώρα. Για ακόμη ένα παιχνίδι, ο Νίχολσον θα έχει όλους τους παίκτες του στη διάθεσή του.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Ντόβερ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.