Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

ΜΠΡΑΓΚΑΝΤΙΝΟ

Τη τρίτη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη την προηγούμενη αγωνιστική η Μπραγκαντίνο, μετά και από εκείνες κόντρα σε Γκοϊανιένσε (1-2) και Αβαΐ (2-0). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρσέλο Βέιγκα φιλοξενήθηκε από την Παϊσαντού, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 3-0, δεχόμενη και τα τρία γκολ στο δεύτερο ημιχρόνο της αναμέτρησης. Μετά και από αυτή την ήττα της, η Μπραγκαντίνο εξακολουθεί να βρίσκεται εντός επικίνδυνης ζώνης, ούσα και τέσσερις βαθμούς μακριά από την σωτηρία της. Παράλληλα διαθέτει μια από τις χειρότερες επιθέσεις της κατηγορίας, με 21 τέρματα στο ενεργητικό της, καθώς επίσης και μια από τις χειρότερες άμυνες με 36 τέρματα παθητικό. Μπροστά στο κοινό της έχει απολογισμό πέντε νίκες, τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες. Υπό πίεση βρίσκεται ο κόουτς Βέιγκα, με την διοίκηση να τον στηρίζει για την ώρα. Μέσα στην εβδομάδα αντιμετώπισε εκτός έδρας την Φεροβιάρια για το Κόπα Παουλίστα, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 2-2. Παρελθόν αποτελεί από την ομάδα ο βασικός τερματοφύλακας, Φελίπε. Δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες για το σημερινό παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Φεροβιάρια για το Κόπα Παουλίστα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΚΛ. ΡΕΓΚΑΤΑΣ

Αγνοεί τη νίκη εδώ και πέντε αγωνιστικές η Κλαμπ Ρεγκάτας, η οποία μετράει τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ματσόλα Τζούνιορ φιλοξένησε την Μπαΐα, κόντρα στην οποία και αρκέστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας, μετά και το τελικό 2-2. Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ μρ δυο γκολ διαφορά, αγωνιζόμενοι μάλιστα και με παίκτη λιγότερο από το 43ο λεπτό, μετά και την αποβολή του Φλάβιο Μποαβεντούρα, κατάφεραν να πάρουν εν τέλει το βαθμό της ισοπαλίας. Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Ζε Κάρλος, που στο 81′ μείωσε προσωρινά σε 1-2 και τρία λεπτά αργότερα ισοφάρισε για το τελικό αποτέλεσμα. Αυτός ήταν και ο δεύτερος διαδοχικός της βαθμός μετά και την εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την ουραγό Σαμπάιο. Βρίσκεται στην έβδομη θέση της βαθμολογίας, όπου και “συγκατοικεί” με τις Κρισιούμα και Σεαρά. Πέντε νίκες, πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα, έχοντας αναδειχθεί ισόπαλη και στα πέντε πιο πρόσφατα αντίστοιχα παιχνίδια. Εκτός παραμένει ο τιμωρημένος Μποαβεντούρα, ενώ δεν ακολούθησε την αποστολή ούτε ο τερματοφύλακας Ζούλιο Σέζαρ, που αντιμετωπίζει μυϊκό πρόβλημα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Μπαΐα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα εφτά τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.