*Για τον πρώτο γύρο: Σόλιχουλ Μορς – Μπόρχαμ 1-1

ΜΠΟΡΧΑΜ

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για την Μπόρχαμ, μετά από έξι αγωνιστικές, όπου και μετρούσε δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λουκ Τζάραρντ φιλοξενηθηκε από την Τορκί, στην έδρα της οποίας και επικράτησε με 0-1. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 62ο λεπτό ο Μπρούνο Αντράντε, χαρίζοντας έτσι τη νίκη στην ομάδα του. Με τη νίκη της αυτή, έφτασε τους 41 βαθμούς σε 28 παιχνίδια και βρίσκεται στην εντέκατη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Διαθέτει μια από τις χειρότερες επιθέσεις της κατγορίας, με 30 τέρματα στο ενεργητικό της, αλλά και μια από τις καλύτερες άμυνες, έχοντας 25 τέρματα στο παθητικό της. Έξι νίκες, τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, αγνοώντας τη νίκη στα τρία τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια (0-1-2). Εκτός δράσης είναι ο Ντέιβ Στέφενς (ΑΜ 8/0), που είναι τραυματίας.

Το περασμένο Σάββατο, η Μπόρχαμ φιλοξένησε την Άλφρετον για τον δεύτερο γύρο του Λιγκ Τρόφι, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Ο Μπαλάντα άνοιξε το σκορ για την ομάδα του στο 37ο λεπτό, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο ξεκίνημα της επανάληψης. Εν τέλει, ο Ντέιβις στο 90′ λύτρωσε την ομάδα του, χαρίζοντας της τη νίκη και την πρόκριση. Στον επόμενο γύρο θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας το νικητή της αναμέτρησης Γόρθινγκ – Σάτον, στις 4 Φεβρουαρίου.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Άλφρετον για το Λιγκ Τρόφι.

Στατιστικό: Under 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (παίξτο στην Betshop)

Το Μπόρχαμ – Σόλιχουλ Μορς παίζει στην Betshop

ΣΟΛΙΧΟΥΛ ΜΟΡΣ

Την πρώτη της ήττα μετά από πέντε αγωνιστικές και απολογισμό τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες, υπέστη την προηγούμενη αγωνιστική η Σόλιχουλ Μορς. Η ομάδα του Λίαμ ΜακΝτόναλντ φιλοξένησε την Γκέιτσχεντ, από την οποία και ηττήθηκε με 0-2, δεχόμενη από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο. Μετά από την ήττα αυτή, υποχώρησε στην 16η θέση, όπου και μετράει 33 βαθμούς σε 27 παιχνίδια, ούσα και εφτά βαθμούς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Τέσσερις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και έξι ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο μέχρι τώρα πρωτάθλημα. Παρελθόν αποτελούν από την ομάδα οι Τζέιμι Όσμπορν (ΜΕ) και Ακβάσι Ασάντε (ΕΠ), καθώς αμφότεροι θα συνεχίσουν την καριέρα τους στην Γκρίμσμπι.

Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της, η Σόλιχουλ Μορς φιλοξένησε την Γουόλσολ CC για τα προημιτελικά του Μπέρμιγχαμ Σένιορ Καπ. Παρότι πάλεψε για ένα θετικό αποτέλεσμα, εν τέλει γνώρισε την ήττα με 1-2 και αποκλείστηκε από τη διοργάνωση.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Γουόλσολ CC για το Μπέρμιγχαμ Σένιορ Καπ.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.