Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΜΠΟΡΧΑΜ

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παρέμεινε για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι, η Ίστλι, η οποία μετράει τρεις ισοπαλίες και μια ήττα σε αυτό το αρνητικό σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λουκ Τζάραρντ φιλοξενήθηκε από την Γκέιτσχεντ, κόντρα στην οποία κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο έκτι λεπτό με το τέρμα του Μπαλάντα. Ωστόσο, δεν κατάφερε να διατηρήσει για πολύ αυτό το προβάδισμα της, με αποτέλεσμα να ισοφαριστεί δυο λεπτά αργότερα, με το 1-1 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης. Αυτή ήταν και η δεύτερη διαδοχική ισοπαλία της μετά και την εντός έδρας αναμέτρηση με την Τσέστερ (1-1). Ένα θετικό αποτέλεσμα ζήτησε από τους παίκτες του ο Τζάραρντ, που παραμένει αισιόδοξος για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Ο Τζάραρντ ελπίζει πως στο σημερινό παιχνίδι με την Μέιντστοουν θα έχει στη διάθεση του τους Ντάνι Ουτσέκι (ΕΠ) και Άντονι Τζέφρι (ΜΕ), καθώς αμφότεροι ήταν τραυματίες. Απών θα είναι ο τραυματίας Στέφενς (ΑΜ).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Γκέιτσχεντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

Το Μπόρχαμ – Μεϊντστόουν Γιουν. παίζει στην Betshop

ΜΕΪΝΤΣΤΟΟΥΝ ΓΙΟΥΝ.

Την δεύτερη διαδοχική της ήττα υπέστη την προηγούμενη αγωνιστική η Μέιντστοουν, μετά και από αυτή στην έδρα της Τρανμίρ (2-1). Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Τζέι Σόντερς φιλοξένησε την Φόρεστ Γκριν, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 1-4, παρότι είχε ισοφαρίσει προσωρινά με τον Έβανς στο 12ο λεπτό. Αυτή ήταν και η τρίτη φετινή ήττα της Μέιντστοουν στο πρωτάθλημα, όπου μετράει επίσης δυο νίκες και μια ισοπαλία. Παράλληλα αυτή ήταν και η πρώτη της ήττα μπροστά στο κοινό της, όπου μετράει επίσης μια νίκη και μια ισοπαλία. Αντιθέτως, εκτός έδρας μετράει μια νίκη και δυο ήττες σε τρία αντίστοιχα παιχνίδια. Για την σημερινή αναμέτρηση δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες στην ομάδα του Τζέι Σόντερς.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-4 από την Φόρεστ Γκριν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.