* Η Μπόλτον γνώρισε την ήττα στα επτά από τα οχτώ τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Η Μπόλτον δέχθηκε τουλάχιστον δύο γκολ στα εννέα από τα έντεκα τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Η Χαλ σημείωσε τουλάχιστον δύο γκολ στα πέντε τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΜΠΟΛΤΟΝ

Χωρίς κάποιο βαθμολογικό ενδιαφέρον αγωνίζεται η Μπόλτον εδώ και πάρα πολύ καιρό στο πρωτάθλημα, καθώς έχει ήδη υποβιβαστεί στη χαμηλότερη κατηγορία ποδοσφαίρου της χώρας. Το συγκρότημα του Φίλιπς αγνοεί τη νίκη εδώ και 14 αγωνιστικές, στις οποίες σημείωσε τρεις ισοπαλίες και έντεκα ήττες. Μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα κόντρα στην Τσάρλτον (0-0 εντός έδρας) γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 2-1 την προηγούμενη βδομάδα από την Κάρντιφ. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Κλαφ μόλις στο 7’. Παρόλα αυτά στο 31’ έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς ο Μέιχερ αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα του διαιτητή. Δέκα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι αντέδρασαν, ισοφαρίζοντας με τον Ζοχορέ. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Γουίτιννγχαμ, δίνοντας το «τρίποντο» στην Κάρντιφ. Τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες είναι ο απολογισμός της Μπόλτον στις επτά τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για την ίδια διοργάνωση. Στις δύο σημειώθηκε no-goal, ενώ στις τέσσερις σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ.

Προηγούμενο ματς: Την εκτός έδρας ήττα με 2-1 γνώρισε η Μπόλτον από την Κάρντιφ, στο πλαίσιο της 44ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στα δύο από τα έντεκα τελευταία παιχνίδια της Μπόλτον για το πρωτάθλημα.

O bookmaker δεν βρέθηκε

ΧΑΛ

Μακριά από τα αρνητικά αποτελέσματα παραμένει στο πρωτάθλημα εδώ και πέντε αγωνιστικές η Χαλ, στις οποίες σημείωσε τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Μπρους επικράτησε των Γουλβς (2-1 εντός έδρας), Ρέντινγκ (2-1 εκτός έδρας) και Μπρέντφορντ (2-0 εντός έδρας), ενώ παράλληλα μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Χάντερσφιλντ (2-2 εκτός έδρας) και Λιντς (2-2 εντός έδρας). Μεσοβδόμαδα κόντρα στην Μπρέντφορντ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 31’ με το αυτογκόλ του Ντιν. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Ντιαμέ. Μία νίκη, μία ισοπαλία και τρεις ήττες είναι ο απολογισμός για τις «τίγρεις» στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν για την ίδια διοργάνωση. Στις τρεις δεν κατάφεραν να σκοράρουν, ενώ σε ισάριθμες σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ. Αξίζει να σημειώσουμε πως η Χαλ έχει διασφαλίσει και μαθηματικά μία θέση για τα πλέι οφ ανόδου. Για μία θέση στη βασική ενδεκάδα της Χαλ για τη σημερινή αναμέτρηση ανταγωνίζονται οι Ερνάντεζ, Χάντλστοουν, Ντέιβις, Σνόντγκρας και ΜακΓκρέγκορ.

Προηγούμενο ματς: Τους τρεις βαθμούς της νίκης πήρε στην έδρα της η Χαλ επικρατώντας με 2-0 της Μπρέντφορντ, στο πλαίσιο της εξ αναβολής 36η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της Χαλ για το πρωτάθλημα.