Πρώτος γύρος: Μόρκαμ – Μπλάκπουλ 2-1

ΜΠΛΑΚΠΟΥΛ

Αν και τα βρήκε σκούρα κόντρα στην Μπαρνέτ, η Μπλάκπουλ προσπάθησε και κατάφερε να αποσπάσει το βαθμό της ισοπαλίας (2-2). Βρέθηκε πίσω στο σκορ ακόμη και με 0-2, ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, μείωσε αρχικά στο 59’ με τον Ντελφουνέσο, ενώ ο Βέσελ στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 2-2. Τρίτη σερί ισοπαλία αλλά και με το ίδιο σκορ (2-2) για την Μπλάκπουλ, που συμπλήρωσε τέσσερις αγωνιστικές χωρίς νίκη στη Λιγκ2. Συνολικά έχει σημειώσει μόλις ένα “τρίποντο” στα 11 τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα και πλέον βρίσκεται στο -8 από την πρώτη επτάδα. Δεν πείθει στην έδρα της, σημείωσε την τελευταία της νίκη στις 26/11, έκτοτε μετράει δυο ήττες και πέντε σερί ισοπαλίες. Εκτός για δεύτερο σερί παιχνίδι ο βασικός τερματοφύλακας Σλόκομπ, με τον Λινες να τον αντικαθιστά για ακόμη μια αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 2-2 αναδείχθηκαν Μπλάκπουλ και Μπαρνέτ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: Over 3, 5τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της  (παίξτο στην Interwetten)

Το Μπλάκπουλ – Μόρκαμ παίζει στην Interwetten

ΜΟΡΚΑΜ

Σε καλό μομέντουμ η Μόρκαμ κάτι που επιβεβαίωσε την Τρίτη κόντρα στην ισχυρή Πόρτσμουθ, από την οποία απέσπασε το βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Καλή εμφάνιση για τη Μόρκαμ που δείχνει ανεβασμένη το τελευταίο διάστημα και συμπλήρωσε τέσσερις αγωνιστικές αήττητη στη Λιγκ2 (δυο νίκες, δυο ισοπαλίες), ενώ έχει γνωρίσει μόλις μια ήττα στις 11 τελευταίες αναμετρήσεις της στο πρωτάθλημα. Στη 14η θέση της κατηγορίας θέλει να αναρριχηθεί στη βαθμολογία και θα προσπαθήσει να εκμεταλλευτεί την κακή κατάσταση της Μπλάκπουλ. Όσο για σήμερα δεν υπολογίζεται ο τραυματίας Κένιον, ενώ τιμωρημένος είναι ο μπακ Ρόουζ.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Πόρτσμουθ και Μόρκαμ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: under 2,5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της.