Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

* Σημειώθηκε over 2,5 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της Μπλάκμπερν για το πρωτάθλημα.

* Η Μπλάκμπερν επικράτησε από το ημίχρονο στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της με αντίπαλο τη Φούλαμ σε όλες τις διοργανώσεις.

* Σημειώθηκε over 2,5 στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Μπλάκμπερν με αντίπαλο τη Φούλαμ σε όλες τις διοργανώσεις.

ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει από το ξεκίνημα του φετινού πρωταθλήματος η Μπλάκμπερν. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Κόιλι γνώρισε τρεις σερί ήττες από τις Νόριτς (4-1 εντός έδρας), Γουίγκαν (3-0 εκτός έδρας) και Κάρντιφ (2-1 εκτός έδρας), ενώ την προηγούμενη βδομάδα μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Μπέρτον Άλμπιον (2-2 εντός έδρας). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές στην αναμέτρηση με τους Κόνγουεϊ (25’) και Γκάλαχερ (61’), με τους φιλοξενούμενους να απαντούν ισάριθμες με τους Ίρβιν (43’) και Νέιλορ (88’). Μεσοβδόμαδα τα «ρόδα» κατάφεραν να πάρουν την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Λιγκ Καπ Αγγλίας, επικρατώντας εντός έδρας στην παράταση με 4-3 της Κρου (3-3 η κανονική διάρκεια). Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τους Μπίνγκχολ (8’) και Ντάνγκαλ (39’), προτού οι γηπεδούχοι ανατρέψουν το εις βάρος τους αποτέλεσμα με τα γκολ των Άκπαν (42’), Γουάρτον (69’) και Κόνγουεϊ (88’). Στις καθυστερήσεις ο Ντάνγκαλ με το δεύτερο προσωπικό γκολ του έστειλε το ματς στην παράταση, εκεί που ο Ντάφι σκόραρε στο 97’ γλυτώνοντας την Μπλάκμπερν από το κάζο. Με τη μορφή δανεισμού απέκτησε από τη Γουέστ Χαμ τον Σάμουελσεν (ΜΕ) ο σύλλογος.

Προηγούμενο ματς: Στην παράταση κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Κρου η Μπλάκμπερν, πανηγυρίζοντας την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Λιγκ Καπ Αγγλίας.

Στατιστικό: Η Μπλάκμπερν δέχθηκε τουλάχιστον δύο γκολ στα έξι από τα επτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΦΟΥΛΑΜ

Αήττητη παραμένει η Φούλαμ στις τέσσερις αγωνιστικές που έδωσε στο φετινό πρωτάθλημα. Αφού κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Νιούκαστλ (1-0 εντός έδρας) και Πρέστον (2-1 εκτός έδρας) μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Λιντς (1-1 εκτός έδρας) και Κάρντιφ (2-2 εντός έδρας). Κόντρα στην τελευταία οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Σέσενιον στο 44’, προτού οι φιλοξενούμενοι ανατρέψουν το αποτέλεσμα μέσα σε πέντε λεπτά χάρη στα γκολ των Ραλς (60’) και Πίλκινγκτον (65’). Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε τέσσερα λεπτά πριν το τέλος των 90’ ο ΜακΝτόναλντ. Μεσοβδόμαδα το συγκρότημα του Γιοκάνοβιτς κατάφερε να πάρει το εισιτήριο για τον επόμενο γύρο του Λιγκ Καπ Αγγλίας, επικρατώντας εντός έδρας στην παράταση της Μίντλεσμπρο με 2-1 (1-1 η κανονική διάρκεια). Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 8’ με τον Νάγκεντ, προτού ο Ντε Σαρτ ισοφαρίσει με αυτογκόλ στο 54’ για τους γηπεδούχους. Στην παράταση λυτρωτής για τους Λονδρέζους αναδείχθηκε ο Κρίστενσεν (113’). Με δηλώσεις του ο προπονητής της Φούλαμ, Σλάβισα Γιοκάνοβιτς, ηρέμησε τους οπαδούς ξεκαθαρίζοντας πως δεν έχει καμία επιθυμία να αποχωρήσει από το σύλλογο.

Προηγούμενο ματς: Στην παράταση κατάφερε η Φούλαμ να επικρατήσει εντός έδρας της Μίντλεσμπρο και να πάρει την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Λιγκ Καπ Αγγλίας.

Στατιστικό: Η Φούλαμ παραμένει αήττητη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.