Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά.

*Επαναληπτική αναμέτρηση για τη φάση των «16» του Κόπα Σουνταμερικάνα. Κανονικά σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Κοριτίμπα – Μπελγκράνο 1-2

ΜΠΕΛΓΡΑΝΟ (Αργεντινή)

Σωστή διαχείριση του αγώνα θέλει να κάνει στο σημερινό παιχνίδι η Μπελγράνο, με σκοπό να φτάσει στην πρόκριση για την επόμενη φάση. Η ομάδα του Εστέμπαν Γκονζάλεζ ήταν εξαιρετική στο πρώτο παιχνίδι κόντρα στην Κορίτιμπα και κατάφερε να πάρει μια δίκαιη νίκη με σκορ 1-2. Μόλις στο τέταρτο λεπτό της αναμέτρησης ο Μπίλερ άνοιξε το σκορ, με τον Λουγιάν να κάνει δυο τα τέρματα της ομάδας του στο ξεκίνημα στης επανάληψης. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν με εκτέλεση πέναλτι. Σε πολύ καλή ψυχολογική κατάσταση οι Αργεντίνοι, οι οποίοι προέρχονται από ένα αήττητο σερί έξι αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις, όπου και μετρούν τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Προέρχονται από την εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Ουνιόν Σάντα Φε, για το πρωτάθλημα, με τον Μπίλερ να σημειώνει και τα δυο τέρματα της ομάδας του (78′, 90′).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 0-2 επί της Ουνιόν Σάντα Φε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΚΟΡΙΤΙΜΠΑ (Βραζιλία)

Ένα σαφώς καλύτερο πρόσωπο από αυτό που παρουσίασε στο πρώτο παιχνίδι, πρέπει να δείξει απόψε η Κοριτίμπα, η οποία καλείται να κάνει την ανατροπή του εις βάρους της 1-2. Η ομάδα του Καρπετζιάνι παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων και ηττήθηκε δικαίως, παρότι είχε την ευκαιρία να πάρει την ισοπαλία. Ούσα πίσω στο σκορ από το τέταρτο μόλις λεπτό, η Κοριτίμπα έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει, με τον Καζίμ Ρίτσαρντς να αστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι στο 41′. Στο ξεκίνημα της επανάληψης οι Βραζιλιάνοι δέχθηκαν και δεύτερο γκολ, και το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 76ο λεπτό με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Λεάντρο. Η μείωση του σκορ μπορεί να τους κράτησε στο παιχνίδι, ωστόσο έχουν εξαιρετικά δύσκολο έργο απόψε, μετά και τα δυο τέρματα που δέχθηκαν μέσα στο σπίτι τους. Μετά και την ήττα από την Μπελγκράνο, η Κοριτίμπα αντιμετώπισε εκτός έδρας την Παλμέιρας, για το πρωτάθλημα, από την οποία και γνώρισε ακόμη μια ήττα, και μάλιστα με το ίδιο σκορ 2-1, με τον Ιάγκο να μειώνει απλά για την ομάδα του στο 76′.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Παλμέιρας για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις.