* 7η αγωνιστική.

* Αήττητη στα 3 τελευταία μεταξύ τους η Τίγκρε, όλα όμως ήταν στην έδρα της.

* Over 2,5 οι 8/10 τελευταίες αναμετρήσεις τους.

ΒΕΛΕΣ ΣΑΡΣΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Νίκησε με 2-1 τη Σπορτίβο Λας Παρέχας για το κύπελλο. Προηγήθηκε με τον Οσόριο (31’), ισοφαρίστηκε από αυτογκόλ του Γκιδάρα (70’), λυτρώθηκε από τον Ακίνο στο 89’.

Έπαιξε με αλλαγές στο κύπελλο και παραλίγο αυτό να γίνει αιτία να “συρθεί” στη διαδικασία των πέναλτι. Τελικά ο Ακίνο έπαιξε το ρόλο του… από μηχανής θεού και πήρε την πρόκριση χωρίς να συμβεί κάτι τέτοιο.

Στο Κόπα ντε λα Λίγκα έχει βρει τον καλό της εαυτό, νίκησε και την Ουρακάν εντός με 1-0. Ασχέτως αν το γκολ ήρθε στις καθυστερήσεις, η εμφάνιση που έκανε ήταν καλή, την άξιζε τη νίκη, είχε ευκαιρίες να σκοράρει από πολύ νωρίτερα.

Δεν υπάρχει ιδιαίτερη κόντρα με την Τίγκρε, τουλάχιστον από πλευράς της. Τη νίκη ωστόσο τη θέλει, όπως και σε κάθε παιχνίδι, ιδίως στο “Αμαλφιτάνι” που φέτος γεμίζει σε πολύ ικανοποιητικό βαθμό.

Βέλες Σάρσφιλντ Στατιστικά

* Τρέχει σερί με 4 νίκες, οι 3 ήταν G/G & over 2,5.

* Από τα 3 εντός που έχει δώσει μέχρι στιγμής, τα 2 ήταν under 1,5.

ΤΙΓΚΡΕ

Προηγούμενο ματς: Ήττα με 2-0 από τη Σαν Λορένσο εκτός. Δέχτηκε γκολ από τον Μπαρέιρο στο 22’, αρχικά έχασε με κόκκινη κάρτα τον Αλεμάν (58’) και στη συνέχεια και τον Γιακοπούσι (85’), το 2-0 για την αντίπαλο έγραψε στις καθυστερήσεις ο Εράσο.

Την Τετάρτη έπαιζε με την Τσακαρίτα για το κύπελλο. Οι δύο ομάδες έχουν πολύ μεγάλη αντιπαλότητα και αυτό επιβεβαιώθηκε για άλλη μια φορά όταν παίκτης της Τσακαρίτα δέχτηκε μπουκάλι στο κεφάλι από τους οπαδούς της. Το παιχνίδι διακόπηκε με την ίδια να προηγείται με 1-0, η “τσάκα” πλέον ζητάει να της κατοχυρωθεί η νίκη στα “χαρτιά” και ο λόγος πλέον έχει περάσει στα πειθαρχικά όργανα.

Συνεχίζει στον πάγκο ο Γκοροσίτο, παρ’ όλο που η ομάδα του είναι η χειρότερη στην κατηγορία μέχρι στιγμής. Το παιχνίδι με τη Βέλες έχει μια λίγο πιο μεγάλη αξία λόγω μιας κάποιας αντιπαλότητας, περισσότερο όμως στη “ματαδόρ” θέλουν βαθμούς για να ξεφύγουν από αυτό το προσβλητικό για εκείνους μηδέν, παρά για οποιοδήποτε άλλο λόγο. Επιπλέον, ο κόουτς, σε περίπτωση νέας ήττας, πολύ δύσκολο να μπορέσει να συνεχίσει.

Με πολλές σημαντικές απουσίες στο “Αμαλφιτάνι”.