Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

* Η Ρόδεραμ γνώρισε την ήττα από το ημίχρονο στα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΜΠΑΡΝΣΛΕΪ

Στα αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε η Μπάρνσλεϊ μετά τις δύο σερί νίκες που πανηγύρισε για το πρωτάθλημα. Πιο συγκεκριμένα αφού πανηγύρισε το «τρίποντο» κόντρα στις Ντέρμπι Κάουντι (2-0 εντός έδρας) και ΚΠΡ (3-2 εντός έδρας) το συγκρότημα του Χέκινγκμποτομ δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Χάντερσφιλντ την προηγούμενη βδομάδα, γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα με 2-1. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 27’ με τον Λόουϊ, με τους φιλοξενούμενους να απαντούν στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, και πιο συγκεκριμένα στο 47’ με τον Μόουσον. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Χογκ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, δίνοντας τη νίκη στη Χάντερσφιλντ. «Το να είμαστε απογοητευμένοι από αυτή την ήττα δείχνει πόσο μακριά έχουμε φτάσει. Η κάθε ομάδα είχε από ένα ημίχρονο. Δεν εμφανιστήκαμε καλοί στον αγωνιστικό χώρο στο πρώτο, ωστόσο ανεβάσαμε ρυθμούς στο δεύτερο και καταφέραμε να ισοφαρίσουμε. Μπορούμε να αντλήσουμε πολλά θετικά από την εμφάνισή μας», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Μπάρνσλεϊ.

Προηγούμενο ματς: Την εκτός έδρας ήττα με 2-1 γνώρισε η Μπάρνσλεϊ από τη Χάντερσφιλντ, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε no-goal στο ένα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της Μπάρνσλεϊ σε όλες τις διοργανώσεις.

ΡΟΔΕΡΑΜ

Την πρώτη νίκη της πανηγύρισε στο φετινό πρωτάθλημα η Ρόδεραμ την προηγούμενη βδομάδα. Αφού μοιράστηκε από ένα βαθμό με τη Γουλβς (2-2 εντός έδρας), και γνώρισε την ήττα από τις Άστον Βίλα (3-0 εκτός έδρας) και Μπράιτον (3-0 εκτός έδρας), το συγκρότημα του Σταμπς κατάφερε να αποσπάσει το «τρίποντο» κόντρα στην Μπρέντφορντ, επικρατώντας εντός έδρας με 1-0. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο 32’ ο Γουάρντ. «Είχαμε ήδη πολύ καλή διάθεση, αλλά με τη νίκη αυτή εκτοξεύτηκε και για τους οπαδούς μας. Το ξεκίνημα στη σεζόν ήταν πολύ δύσκολο για εμάς, όπως και για όλες τις ομάδες κόντρα στις οποίες αγωνιστήκαμε. Πιστεύω πως πήραμε ένα πολύ καλό αποτέλεσμα κόντρα σε μία σπουδαία ομάδα. Είναι σημαντικό να κερδίζουμε κάθε βδομάδα, αλλά το πρωτάθλημα είναι πολύ δύσκολο για να το πετύχουμε αυτό», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Ρόδεραμ. Η τελευταία φορά που επισκέφτηκε την έδρα της Μπάρνσλεϊ η Ρόδεραμ χρονολογείται στις 19 Νοεμβρίου του 2005. Τότε οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Στην αποστολή του συλλόγου θα βρίσκεται ο Νιούελ, ο οποίος αναμένεται αν αγωνιστεί.

Προηγούμενο ματς: Νικήτρια αναδείχθηκε στην έδρα της η Ρόδεραμ επικρατώντας 1-0 της Μπρέντφορντ, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Ρόδεραμ δέχθηκε τουλάχιστον τρία γκολ στα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.