Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΜΠΑΪΑ

Επιστροφή στις νίκες για την Μπαΐα, μετά από δυο παιχνίδια, όπου και μετρούσε μια ισοπαλία και μια ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκούτο Φερέιρα φιλοξένηθηκε από την Αβαΐ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 0-3. Πραγματοποιώντας μια από τις καλύτερες εμφανίσεις της, η Μπαΐα άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό με τον Εντιγκάρ Ζούνιο και δυο λεπτά αργότερα διπλασιάσε τα τέρματα της, με τον Ερνάνε. Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε στο 55ο λεπτό, με τον Τιάγκο Παγκνουσάτ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να πετύχουν ακόμη περισσότερα τέρματα, ωστόσο δεν το κατάφεραν. Στην όγδοη θέση της βαθμολογίας η Μπαΐα, όπου και μετράει 28 βαθμούς, όσους έχουν και οι Ναούτικο και Παϊσαντού, των οποίων υπερτερεί, έχοντας καλύτερο απολογισμό τερμάτων. Έξι νίκες, δυο ισοπαλέις και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-3 επί της Αβαΐ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα εφτά από τα οκτώ τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΠΑΡΑΝΑ

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παραμένει εδώ και έξι αγωνιστικές η Παρανά, η οποία μετράει τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρσέλο Μαρτελότε φιλοξένησε την Μπραζίλ ντε Πελότας, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 0-2, δεχόμενη από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Αυτή ήταν και η δεύτερη διαδοχική ήττα της, μετά και από αυτή κόντρα στην Τούπι (2-0). Πλεόν, η Παρανά βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας, έχοντας παραμείνει στους 26 βαθμούς σε 20 παιχνίδια και ισοβαθμεί παράλληλα με τις Βίλα Νόβα, Αβαΐ, Γκοϊάς και Οέστε, από τις οποίες και υστερεί σε διαφορά τερμάτων. Τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα. Παίζει το κεφάλι του ο τεχνικός Μαρτελότε, ο οποίος αναμένεται να αποχωρήσει από την ομάδα σε περίπτωση που δεν νικήσει ούτε σήμερα. Απών ο τραυματίας Ταβάρες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από την Μπραζίλ ντε Πελότας για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα έξι από τα εφτά τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.