Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΜΠΑΪΑ

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τρεις αγωνιστικές η Μπαΐα, η οποία έχει απολογισμό μια ισοπαλία και δυο ήττες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη σγωνιστική, η ομάδα του Γκούτο Φερέιρα φιλοξενήθηκε από την ουραγό της βαθμολογίας, Σαμπάιο Κορέα, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα, ενώ στάθηκε και τυχερή, καθώς οι γηπεδούχοι αστόχησαν σε εκτέλεση πέναλτι, λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Στην 11η θέση της βαθμολογίας η Μπαΐα, η οποία μετράει 21 βαθμούς μετά από 16 παιχνίδια, συγκατοικώντας παράλληλα με τις Βίλα Νόβα και Οέστε. Έχει καλύτερη απόδοση εντός έδρας, όπου και μετράει πέντε νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες. Πριν από λίγες ημέρες ανακοίνωσε την απόκτηση του Εντουάρντο (ΑΜ) από την Ατλέτικο Παραναένσε, ενώ για το αποψινό παιχνίδι ο Φερέιρα θα στερηθεί τις υπηρεσίες του τραυματία αμυντικού, Τζάκσον.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Σαμπάιο Κορέα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΛΟΥΒΕΡΝΤΕΝΣΕ

Όπως η αποψινή της αντίπαλος, έτσι και η Λουβερντένσε αγνοεί και αυτή τη νίκη, εδώ και τέσσερις αγωνιστικές, έχοντας απολογισμό δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ζούνιορ Ρότσα φιλοξένησε την πρωτοπόρο της βαθμολογίας, Βάσκο, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει ένα πολύτιμο βαθμό. Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, εν τέλει κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με το τέρμα που σημείωσε ο Αλφρέδο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 22 στο σύνολο, ούσα και στην 10η θέση της βαθμολογίας και μέχρι στιγμής δεν φαίνεται να αποτυγχάνει στο στόχο της, που δεν είναι άλλος από την παραμονή. Εκτός έδρας μετράει δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες στο φετινό πρωτάθλημα. Δεν αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα για παιχνίδι κόντρα στην Μπαΐα και όλοι οι παίκτες δίνουν κανονικά το παρών.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Βάσκο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.