Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

ΑΒΑΪ

Αήττητη παραμένει εδώ και εφτά παιχνίδια η Αβαΐ, η οποία μετράει έξι νίκες και μια ισοπαλία σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κλαουντινέι Ολιβέιρα φιλοξενήθηκε από την Τζόινβιλ, της οποίας και επικράτησε με σκορ 0-1. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης που χάρισε και τη νίκη στους φιλοξενούμενους σημείωσε στο 23ο λεπτό ο Ρόμουλο. Αυτή ήταν και η τέταρτη διαδοχική νίκη για την Αβαΐ, που την έφερε και εντός πρώτης τετράδος, ισοβαθμώντας στην τέταρτη θέση με την Λοντρίνα, έχοντας αμφότερες από 42 βαθμούς μετά από 27 παιχνίδια. Εννέα νίκες, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσεις στα τρία τελευταία. Μοναδική απώλεια για το αποψινό παιχνίδι παραμένει ο αμυντικός Αλεμάο, ο οποίος είναι τραυματίας.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Τζόινβιλ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΠΑΪΣΑΝΤΟΥ

Στα θετικά αποτελέσματα κατάφερε να επιστρέψει την προηγούμενη αγωνιστική η Παϊσαντού, η οποία προερχόταν από την ήττα στην έδρα της Ναούτικο (3-1). Η ομάδα του Ντάντο Καβαλκάντι φιλοξένησε την Μπραγκαντίνο, την οποία και συνέτριψε με σκορ 3-0. Μετά από ένα “άσφαιρο” πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 50′ με τον Ζομπίνιο και δέκα λεπτά αργότερα διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Λεάντρο Σεαρένσε. Το τελικό 3-0 της αναμέτρησης σημείωσε στο 86ο λεπτό ο Ζόναταν. Μια σημαντική νίκη για την πορεία της Παϊσαντού στο πρωτάθλημα, η οποία παραμένει εκτός επικίνδυνης ζώνης, από την οποία και απέχει πλέον οκτώ βαθμούς. Δυο νίκες, πέντε ισοπαλίες και έξι ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στα τρία τελευταία. Εκτός αποστολής για την αποψινή αναμέτρηση παρέμεινε ο Ρικάρντο Σαπανέμα, ο οποιος ταλαιπωρείται από πόνους στη μέση.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 επί της Μπραγκαντίνο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.