Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά.

ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΣ

Το 2×2 στο φετινό πρωτάθλημα κατάφερε να πραγματοποιήσει ο Ατσαλένιος, ο οποίος μετά τη νίκη επί του Πανθηραϊκού (1-0), επικράτησε και στην έδρα της Κηφισιάς. Η ομάδα του Βασίλη Κρασανάκη μπορεί αν βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο μέρος, ωστόσο στην επανάληψη περιόρισε τους γηπεδούχους σε παθητικό ρόλο και κατόρθωσε να φτάσει σε ολική ανατροπή, κερδίζοντας εν τέλει το παιχνίδι με σκορ 1-2, χάρη στα τέρματα των Τριανταφύλλου (63′) και Ρουμπάκη (77′). Χαμηλούς τόνους κρατάει ο Κρασανάκης, που ξεκάθαρισε και πάλι με δηλώσεις του πως οι παίκτες του πρέπει να παραμείνουν συγκεντρωμένοι στον αρχικό στόχο της παραμονής και από εκεί και πέρα μπορούν να διεκδικήσουν το κάτι παραπάνω. Την περασμένη Δευτέρα ανακοίνωσε την απόκτηση του Μάνου Γενιτσαρίδη, που αγωνίζεται στη θέση του αμυντικού. Για το σημερινό ντέρμπι της Κρήτης κόντρα στον Εργοτέλη δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Κηφισιάς για το Πρωτάθλημα.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

Το χρέος του κάνει μέχρι τώρα ο Εργοτέλης, ο οποίος έχει πανηγυρίσει τη νίκη και στις δυο πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος. Μετά το “διπλό” επί της Προοδευτικής (0-2), η ομάδα του Γιάννη Χατζηνικολάου φιλοξένησε την Ρόδο, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να “καθαρίσουν” την υπόθεση νίκη από τα πρώτα κιόλας λεπτά, με το Καϊμακαμούδη να ανοίγει το σκορ στο 14′ και τον Καλέ δυο λεπτά αργότερα να κάνει το 2-0 στην αναμέτρηση. Με το σκορ υπέρ τους και χωρίς να απειλούνται ιδιαίτερα, οι “κιτρινόμαυροι” έκαναν συντήρηση δυνάμεων στην επανάληψη, έτσι ώστε να κρατήσουν το σκορ, που τους έδωσε ακόμα τρεις βαθμούς. Στο σημερινό παιχνίδι πλέον, κόντρα στον Ατσαλένιο, για το ντέρμπι της Κρήτης, ο Εργοτέλης θα παίξει μόνο για το τρίτο διαδοχικό τρίποντο, που θα τον διατηρήσει στην πρώτη θέση και σε τροχιά ανόδου. Κανονικά το παρών θα δώσει ο Κατσικοκέρης, που έχει αποθεραπευτεί, ενώ εκτός μάχης έχει τεθεί ο Ζουμπουλάκης που βρίσκεται σε στάδιο αποθεραπείας. Αμφίβολη είναι η συμμετοχή των Ρουσσάκη και Καλέ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Ρόδου για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Ν/G και Under 2.5 τα δυο πρώτα παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)