* Η Εστουδιάντες έχει φύγει νικήτρια από τις δύο τελευταίες της επισκέψεις στην έδρα της Ατλέτικο Ραφαέλα (0-1 και 1-2 τα επιμέρους σκορ).

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΡΑΦΑΕΛΑ

Πήρε αυτό που ήθελε η Ατλέτικο Ραφαέλα μέσα στην έδρα της ουραγού Άρσεναλ Σαραντί την περασμένη αγωνιστική. Προηγήθηκε με τον Γκουντίνιο στο 33ο λεπτό, ενώ ο Ντίας έκανε το 0-2 στο 67′. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 78′, όμως η αποβολή στο 92′ τους στέρησε οποιαδήποτε ελπίδα για come-back. Η νίκη αυτή πήρε τη σκυτάλη από την εκτός έδρας ήττα από την Αλντοσίβι με 1-0 στο πρώτο ματς μετά την επανέναρξη του πρωταθλήματος.

Δύσκολη η σημερινή αποστολή για τους γηπεδούχους, καθώς υποδέχονται ένα δυνατό σύνολο, έχοντας γνωρίσει “άσφαιρες” ήττες στα 3/4 τελευταία εντός έδρας ματς πρωταθλήματος. Παραμένει στα πιτς ο μεσοαμυντικός Σολόα.

Προηγούμενο ματς: Έφυγε με το νικηφόρο 1-2 από την έδρα της Άρσεναλ Σαραντί. Αποβολή για τους γηπεδούχους στις καθυστερήσεις.

Στατιστικό: Over 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της (επίσημα και φιλικά).

Το Ατλέτικο Ραφαέλα – Εστουδιάντες παίζει στην Betshop

ΕΣΤΟΥΔΙΑΝΤΕΣ

Η Εστουδιάντες, από την πλευρά της, κρατάει μόνο τους τρεις βαθμούς από το νικηφόρο 1-0 της περασμένης αγωνιστικής επί της Πατρονάτο (σκόρερ ο Ντεσάμπατο στο 37ο λεπτό). Το τρίποντο αυτό ακολούθησε τις διαδοχικές εκτός έδρας ήττες από Βελέζ Σάρσφιλντ (3-2) και Μποταφόγκο (2-1), για πρωτάθλημα και Κόπα Λιμπερταδόρες αντίστοιχα. Καλούνται οι “φοιτητές” να ανεβάσουν σήμερα την απόδοσή τους, όντας αυτή τη στιγμή στην 4η θέση του πίνακα με συγκομιδή 30 βαθμών σε 16 ματς.

Σημειώστε, δε, ότι έχουν συνδυάσει με ήττες τις τρεις τελευταίες εξόδους πρωταθλήματος, με όλες της ήττες να έχουν έρθει με σκορ 3-2! Υποφέρουν από τραυματισμούς και χάνουν το σημερινό ματς ο επιθετικός Λούκας Βιάτρι (αρχισκόρερ της ομάδας στο φετινό πρωτάθλημα) και ο μπακ Ντουμπαρμπιέρ.

Προηγούμενο ματς: Πέτυχε την εντός έδρας νίκη επί της Πατρονάτο με 1-0.

Στατιστικό: G/G & Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της, επίσημα και φιλικά (δείτε στο Betarades.gr τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος).