Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΑΤΛ. ΓΚΟΪΑΝ.

Αήττητη παραμένει εδώ και τέσσερις αγωνιστικές η Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, η οποία έχει απολογισμό δυο νίκες και δυο ισοπαλίες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρσέλο Κάμπο φιλοξενήθηκε από την Μπραζίλ ντε Πελότας, στην έδρα της οποίας κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς, επικρατώντας με 0-1. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο 16ο λεπτό ο Μάγκνο Κρουζ. Μια αναπάντεχη νίκη για την ομάδα του Κάμπο μέσα σε μια από τις πιο δύσκολες έδρας της κατηγορίας. Ωστόσο, τα εύσημα πρέπει να πάνε και στον τερματοφύλακας της ομάδας, Κλέβερ, ο οποίος έκανε ότι μπορούσε για να πάρει τη νίκη η ομάδα του. Μια νίκη που την έφερε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, ούσα ένα βαθμό πάνω από την αποψινή της αντίπαλο, Σεαρά, και στο -4 από την πρωτοπόρο Βάσκο. Θέλει να εκμεταλλευτεί την έδρα της για να πάρει τους τρεις βαθμούς απόψε, έχοντας απολογισμό 7-1-2 μέσα στο σπίτι της. Δεν έχουν αναφερθεί απουσίες, οπότε και αναμένουμε την ίδια ενδεκάδα από τον Κάμπο.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Μπραζίλ ντε Πελότας για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

Το Ατλέτικο Γκοϊανένσε – Σεαρά παίζει στην Betshop

ΣΕΑΡΑ

Σε αντίθεση με την Ατλέτικο, η Σεαρά δεν έχει καταφέρει να πάρει κάποια νίκη εδώ και τέσσερις αγωνιστικές, όπου και μετράει τρεις ισοπαλίες και μια ήττα. Το βράδυ της Παρασκευής, η ομάδα του Σέρχιο Σοάρες φιλοξένησε την Κλαμπ Ρεγκάτας, από την οποία και βρέθηκε πίσω στο σκορ από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Ωστόσο, κατάφερε να ισοφαρίσει στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, με τον Μπιλ να βρίσκει δίχτυα. Το 1-1 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα, γεγονός που “έριξε” την Σεαρά στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, ούσα πλέον ένα βαθμό πίσω από την αποψινή της αντίπαλο. Αξίζει να σημειωθεί πάντως πως δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη κόντρα σε μια ομάδα που από το 63ο λεπτό του αγώνα, έπαιζε με δέκα παίκτες. Θέλει να βρει και πάλι το καλό της πρόσωπο και να επιστρέψει στις νίκες, πριν χάσει ακόμη περισσότερο έδαφος στη μάχη για την πρώτη θέση. Εκτός αποστολής από το σημερινό παιχνίδι θα είναι ο τραυματίας Σίελ, καθώς και ο Αντόνιο Κάρλος, ο οποίος πέρασε την πόρτα του χειρουργείου και θα επιστρέψει μετά από τρεις μήνες. Απών και ο Ράφαελ Κόστα, ο οποίος συμπλήρωσε κίτρινες κάρτες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Κλαμπ Ρεγκάτας για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.