Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΑΣΙΡΙΣΚΑ

Από το κακό στο χειρότερο βαδίζει στα τελευταία παιχνίδια η Ασιρίσκα, η οποία υπέστη την εκτός έδρας ήττα με 5-3 από τη Σίριους στην Ουψάλα. Έχανε 3-0 στο 32’, ανήμποροι να αντιδράσουν οι παίκτες του Σαμούελσον. Στη συνέχεια κατάφερε να μειώσει σε 3-2 πριν το κλείσιμο του ημιχρόνου. Με την έναρξη της επανάληψης έφτασε στην ισοφάριση (!), από της υπερπροσπάθεια στη συνέχεια κατέρρευσε και δέχθηκε άλλα δύο τέρματα, για το τελικό 5-3. Τρίτη σερί ήττα (δέχθηκε από δύο γκολ και πάνω) και έκτη διαδοχική αγωνιστική που αγνοεί το «τρίποντο» (0-3-3). Παρέμεινε εντός μπαράζ υποβιβασμού, έναν πάνω από τον απευθείας υποβιβασμό και έναν πίσω από την παραμονή. Έχει να κερδίσει εντός έδρας από την πρεμιέρα, όταν και επικράτησε με 2-1 της Ασιρίσκα, έκτοτε μετράει τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Εξέτισε ο Ανιόρα (ΜΕ 11/0) και τα προβλήματα μηδενίστηκαν.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 5-3 από τη Σίριους.

Στατιστικό: Έξι συνεχόμενα 2-3 γκολ μετράει η Ασιρίσκα στις πρόσφατες εντός έδρας αναμετρήσεις της.

ΑΤΒΙΝΤΑΜΠΕΡΓΚ

Από την άλλη πλευρά η Ατβίνταμπεργκ επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα, επικρατώντας με 3-2 της Λιουνγκσκίλε (εντός έδρας). Προηγήθηκε με 2-0 στο 35’, η αντίπαλος μείωσε στο 40’, αλλά πήγε προηγούμενη με δύο γκολ στο πρώτο μέρος, σκοράροντας λίγο πριν το κλείσιμο του πρώτου ημιχρόνου (45’). Στην επανάληψη δέχθηκε τρομερή πίεση, έχασε και αυτή με τη σειρά της σπουδαίες ευκαιρίες και απλά δέχθηκε τη μείωση του σκορ στο 74’ της συνάντησης. Τρέχει ρεκόρ 3-1-2 στις τελευταίες αναμετρήσεις της στο πρωτάθλημα, μειώνοντας τη διαφορά από τα μπαράζ ανόδου στους επτά βαθμούς. Εκτός έδρας χάνει μεγάλο μέρος της δυναμικής της, μετρώντας απολογισμό 2-1-4.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση για την Ατβίνταμπεργκ 3-2 επί της Λιουνγκσκίλε.

Στατιστικό: Πέντε σερί N/G μετράει η Ατβίνταμπεργκ στις τελευταίες εξόδους της στο πρωτάθλημα.