Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

* Σημειώθηκε over 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Νυρεμβέργης για το πρωτάθλημα.

* Η Νυρεμβέργη δέχθηκε τουλάχιστον δύο γκολ στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Η Νυρεμβέργη σημείωσε τουλάχιστον δύο γκολ στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο την Μπίλεφελντ σε όλες τις διοργανώσεις.

ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει η Μπίλεφελντ μετά το πέρας έξι αγωνιστικών στο πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε τέσσερις ισοπαλίες και δύο ήττες. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Ρεμ μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Καρλσρούη (0-0 εντός έδρας), Ουνιόν Βερολίνου (4-4 εντός έδρας), Ανόβερο (3-3 εντός έδρας) και Άουε (1-1 εκτός έδρας), ενώ παράλληλα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Μόναχο 1860 (1-0 εκτός έδρας) και Σαν Πάουλι (2-1 εκτός έδρας). Την Τετάρτη κόντρα στην Άουε οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν δύο λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Κόπκε. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο 48’ ο Κακουτάλουα.

«Δεν μείναμε ικανοποιημένοι από την απόδοσή μας στο πρώτο ημίχρονο. Πρόκειται για μία ισοπαλία που δεν θα μείνει γραμμένη στην ιστορία. Ήταν μία σκληρή μάχη ανάμεσα στις δύο ομάδες, όχι όμως ένα όμορφο ποδοσφαιρικό θέαμα»., υπογράμμισε μετά το τέλος της αναμέτρησης ο προπονητής της Μπίλεφελντ. Η τελευταία φορά που η Μπίλεφελντ κατάφερε να πανηγυρίσει το «τρίποντο» με αντίπαλο τη Νυρεμβέργη σε όλες τις διοργανώσεις χρονολογείται στις 11 Νοεμβρίου του 2007 (3-1 εντός έδρας).

Προηγούμενο ματς: Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Άουε και Μπίλεφελντ στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (1-1), στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Μπίλεφελντ αναδείχθηκε ισόπαλη στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (παίξτο στην Betshop)

Στοιχημάτισε τώρα στο Μπίλεφελντ – Νυρεμβέργη

ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗ

Όπως η σημερινή αντίπαλός της, Μπίλεφελντ, έτσι και η Νυρεμβέργη συνεχίζει να αγνοεί την πρώτη φετινή νίκη της στο πρωτάθλημα μετά το πέρας έξι αγωνιστικών, στις οποίες σημείωσε δύο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Πιο συγκεκριμένα αφού μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Ντιναμό Δρέσδης (1-1 εκτός έδρας) και Χαϊντενχάιμ (1-1 εντός έδρας) το συγκρότημα του Σβαρτς δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Μπραουνσβάιγκ (6-1 εκτός έδρας), Μόναχο 1860 (2-1 εντός έδρας), Μπόχουμ (5-4 εκτός έδρας) και Γκρόιτερ Φιρτ (2-1 εντός έδρας).

Την Τρίτη κόντρα στην τελευταία οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν πέντε λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Ντουρσούν. Στο δεύτερο, και πιο συγκεκριμένα στο 54’ ο Στέινινγκερ διπλασίασε τα τέρματά τους. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να πετύχουν το γκολ της τιμής στις καθυστερήσεις με τον Μπουργκστάλερ, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. «Πιστεύω στη δουλειά μου. Η Μπίλεφελντ είναι μία καλά δομημένη ομάδα. Θέλουμε να πάρουμε τη νίκη», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Μπίλεφελντ.

Προηγούμενο ματς: Την εντός έδρας ήττα με 2-1 γνώρισε η Νυρεμβέργη από την Γκρόιτερ Φιρτ, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Νυρεμβέργη γνώρισε την ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.