Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα κατάφερε να πανηγυρίσει ο Απόλλων Λάρισας, μετά και την εντός έδρας ήττα 1-2 από την Πύδνα Κίτρος. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Σάκη Θεοδοσιάδη φιλοξενήθηκε από τον Εθνικό Φιλιππιάδας, του οποίου και επικράτησε με σκορ 2-3. Ιβανίδης (13′) και Σαχινίδης (18′) έδωσαν προβάδισμα δυο τερμάτων στους φιλοξενούμενους από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με τους γηπεδούχους να μειώνουν προσωρινά στο 39′. Ένα λεπτό πριν το φινάλε του πρώτου μέρους, ο Καμπλιώνης έκανε το 1-3 στην αναμέτρηση, για να μειώσουν και πάλι στο τελικό 2-3 οι γηπεδούχοι στα τελευταία λεπτά. Μια νίκη που ανέβασε το ηθικό των Λαρισαίων, οι οποίοι θέλουν να εκμεταλλευτούν την κακή αγωνιστική και ψυχολογική κατάσταση των αντιπάλων της για να πανηγυρίσουν ακόμη ένα τρίποντο. Αναμένεται να παραταχθεί δίχως κάποια απουσία καθώς επιστρέφουν και οι τιμωρημένοι από τον αγώνα με την Πύδνα Κίτρους, Σάββας και Ιορδανίδης, αλλά και ο Αγρόδημος που κουβαλούσε ποινή από την περσινή περίοδο.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-3 επί του Εθνικού Φιλιππιάδας για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα δυο τελευταία παιχνίδια παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΑΜΒΡΑΚΙΑ ΚΩΣΤΑΚΗΣ

Χωρίς βαθμό παραμένει μετά από δυο παιχνίδια στο φετινό πρωτάθλημα η Αμβρακία Κωστάκης, η οποία έχει ηττηθεί και στα δυο πρώτες αγωνιστικές. Μετά την εντός έδρας ήττα με 0-1 από τον Τηλυκράτη Λευκάδας, η ομάδα του Δημήτρη Μπαλάφα δεν τα κατάφερε ούτε εκτός έδρας με την Πύδνα Κίτρος, από την οποία και έχασε με το ευρύ 3-0. Πολύ κακό το ξεκίνημα για την ομάδα της Αμβρακίας, που ελπίζει σε κάτι καλύτερο στα επόμενα παιχνίδια. Στο σημερινό παιχνίδι κόντρα στον Απόλλων Λάρισας, άπαντες γνωρίζουν πως η ομάδα δεν θα έχει καθόλου εύκολο, ενώ επιπλέον πονοκέφαλος για τον Μπαλάφα είναι πως δεν μπορεί να υπολογίζει στα πλάνα του τους τραυματίες Βερλέκη και Σταμούλη.

Μετά και την τελευταία προπόνηση της ομάδας, χθες το πρωί, ο Δημήτρης Μπαλάφας ανακοίνωσε την αποστολή, στην οποία βρίσκονται οι Βαρέλης, Κωνσταντίνου, Παπανίκου, Λύτος, Μπάκας, Πέτσας, Παπαρούνης, Ρούμπος, Μπεζεβέγκης, Σταμάτης, Μπαλαδήμας, Ασπροποταμίτης, Τάσσος, Βασίλας, Τσαμπάς, Νταλάκας, Σιδηρόπουλος και Παππάς.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από την Πύδνα Κίτρος για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα δυο τελευταία παιχνίδια παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.