Στον πρώτο γύρο: Βίρτσμπουργκ Κίκερς – Άουε 1-1

* Σημειώθηκε under 2,5 στα οχτώ από τα εννέα τελευταία παιχνίδια της Βίρτσμπουργκ Κίκερς για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε under 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της Άουε με αντίπαλο τη Βίρτσμπουργκ Κίκερς σε όλες τις διοργανώσεις.

* Σημειώθηκε no-goal στα τρία από τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Άουε για το πρωτάθλημα.

ΑΟΥΕ

Μετά τις τρεις σερί νίκες που πανηγύρισε κόντρα στις Σαν Πάουλι (1-0 εντός έδρας), Ουνιόν Βερολίνου (1-0 εκτός έδρας) και Μόναχο 1860 (3-0 εντός έδρας) η Άουε γνώρισε την ήττα από τη Νυρεμβέργη (2-1 εκτός έδρας), ενώ την προηγούμενη βδομάδα μοιράστηκε από ένα βαθμό με το Ανόβερο (2-2 εντός έδρας). Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 3’ με τον Αντόν. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε έξι λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου με το γκολ του Κόπκε. Στο 59’ ο Χάρνικ έβαλε και πάλι σε θέση οδηγού το Ανόβερο κάνοντας το 2-1. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ναζάροφ.

Στις τέσσερις τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε το συγκρότημα του Τεντέσκο για την ίδια διοργάνωση σημείωσε τρεις νίκες και μία ισοπαλία. Στις τρεις διατήρησε ανέπαφη την εστία του, ενώ στις δύο σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ. «Παρακολούθησα πάλι την αναμέτρηση που δώσαμε στον πρώτο γύρο, ήταν πραγματικά πολύ ανταγωνιστική», υπογράμμισε με δηλώσεις του ο προπονητής της Άουε εν όψει της σημερινής μάχης με τη Βίρτσμπουργκ Κίκερς, ενώ συνέχισε λέγοντας: «Προετοιμαζόμαστε για αυτήν κατάλληλα. Θα βρούμε απέναντί μας μία πολύ επικίνδυνη αντίπαλο». Οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στους 33 βαθμούς.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες αναδείχθηκαν Άουε και Ανόβερο στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (2-2), στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της Άουε για το πρωτάθλημα.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας (Κλικ εδώ)

Το Άουε – Βίρτσμπουργκ Κίκερς παίζει στον Stoiximan

ΒΙΡΤΣΜΠΟΥΡΓΚ ΚΙΚΕΡΣ

Χωρίς νίκη συνεχίζει να παραμένει μέσα στο 2017 η Βίρτσμπουργκ Κίκερς στο πρωτάθλημα. Στις 13 αγωνιστικές που έδωσε σημείωσε έξι ισοπαλίες κι επτά ήττες. Η τελευταία φορά που το συγκρότημα του Χόλερμπαχ πανηγύρισε το «τρίποντο» χρονολογείται στις 18 Δεκεμβρίου του 2016 κόντρα στην Στουτγκάρδη (3-0 εντός έδρας). Την προηγούμενη βδομάδα μοιράστηκε από ένα βαθμό με τη Νυρεμβέργη (1-1 εντός έδρας). Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 10’ με τον Ράμα. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε δέκα λεπτά πριν την ολοκλήρωση των 90’ ο Τέουσερτ.

Στις εννέα τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε η Βίρτσμπουργκ Κίκερς για την ίδια διοργάνωση σημείωσε τρεις ισοπαλίες κι έξι ήττες. Στις πέντε σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ, ενώ σε ισάριθμες σημειώθηκε goal-goal. «Όλη τη σεζόν προσπαθούμε να ζήσουμε με τους τραυματισμούς που προκύπτουν. Παρόλα αυτά δεν παραπονιόμαστε, σκεφτόμαστε μόνο πως θα πάρουμε ένα θετικό αποτέλεσμα κόντρα στην Άουε, η οποία έχει μεγάλη ποιότητα που πλέον φαίνεται στον αγωνιστικό χώρο», υπογράμμισε μεταξύ άλλων στη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε ο προπονητής της Βίρτσμπουργκ Κίκερς.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες αναδείχθηκαν Βίρτσμπουργκ Κίκερς και Νυρεμβέργη στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (1-1), στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Βίρτσμπουργκ Κίκερς αγνοεί τη νίκη στα 13 τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (δες το στον Stoiximan)