Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΑΛΚΟΡΚΟΝ

Δεν κατάφερε η Αλκορκόν να δώσει συνέχεια στο ζευγάρι νικών επί των Χετάφε (1-0 για Κύπελλο) και Ταραγόνα (1-0 για πρωτάθλημα), φεύγοντας ηττημένη το Σάββατο από το “Ρομαρέδα”. Ο Νταβίδ Ροντρίγκεθ υπέπεσε σε αυτογκόλ μόλις στο 3ο λεπτό, με τη γηπεδούχο Σαραγόσα να “κλειδώνει” τη νίκη της στο 54′. Σερί 1-2-2 “τρέχει” η ομάδα του Κοσμίν Κόντρα στις πέντε πρώτες αγωνιστικές, διατηρεί όμως και ανέπαφη εστία στα δύο “εντός”.

Ξεκάθαρος ο Κόντρα στη χθεσινή συνέντευξη Τύπου, ζήτησε από τους παίκτες του να έχουν περισσότερη τόλμη στο επιθετικό κομμάτι. Εξαιρετικά αμφίβολοι οι Ράφα Παέθ και Βίκτορ Πέρεθ, στο 50-50 ο Μανουέλ Σάντσεθ, κανονικά διαθέσιμος ο Όσκαρ Πλάνο.

Προηγούμενο ματς: Έφυγε ηττημένη με σκορ 2-0 από την έδρα της Σαραγόσα.

Στατιστικό: NG και Under 2,5 τα 5/6 φετινά επίσημα παιχνίδια της.

Το Αλκορκόν – Κόρδοβα παίζει στον Stoiximan

ΚΟΡΔΟΒΑ

Με θετική ψυχολογία ταξίδεψε στη Μαδρίτη η Κόρδοβα, καθώς μετατράπηκε το Σάββατο στην πρώτη ομάδα στο φετινό πρωτάθλημα που καταφέρνει να “κατατροπώσει” τη Λεβάντε. Το γκολ του Γκιγιέρμο Ντονόσο στο 10ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 1-0, με τον μέσο της Κόρδοβα να διατηρεί τη φανέλα βασικού στο σημερινό ματς. Μόλις μία ήττα έχουν υποστεί οι Ανδαλουσιάνοι μέχρι στιγμής (2-2-1), όμως μακριά από το “σπίτι” τους εμφανίζουν σαφείς αδυναμίες.

Αποστολή 19 παικτών κατάρτισε ο κόουτς Ολτρά για το σημερινό ματς, περιλαμβάνοντας σε αυτήν και τον αμυντικό Κάρο (η μοναδική από τις 11 μεταγραφές, που ακόμα δεν έχει ντεμπουτάρει). Από ενοχλήσεις υποφέρουν ο μπακ Αντονίτο και ο κεντρικός αμυντικός Ντέιβιντ, όμως αναμένεται να “σφίξουν τα δόντια” και να αγωνιστούν.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας της Λεβάντε με 1-0.

Στατιστικό: NG τα δύο τελευταία παιχνίδια της.