*Φάση ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ Ασίας. Στην επόμενη φάση της διοργάνωσης περνάν οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου.

*Τέταρτος όμιλος: Αλ Χιλάλ 8β. (4 αγ.), Αλ Ραϊάν 7β. (4 αγ.),Περσέπολις 5β. (4 αγ.), Αλ Βαντά Άμπου Ντάμπι 1β. (4 αγ.)

*Στον πρώτο γύρο: Περσέπολις – Αλ Χιλάλ 1-1

ΑΛ ΧΙΛΑΛ (ΣΑ)

Αήττητη παραμένει μετά από τέσσερα παιχνίδια στο φετινό Τσάμπιονς Λιγκ, η Αλ Χιλάλ, μετρώντας δυο νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ραμόν Ντίαζ φιλοξένησε την Αλ Βαντά Άμπου Ντάμπι, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρε τη νίκη με 1-0. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης, πέτυχε στο 29ο λεπτό ο Κάρλος Εντουάρντο, ευστοχώντας σε εκτέλεση πέναλτι. Με τη νίκη της αυτή έφτασε τους οκτώ βαθμούς και πέρασε την πρώτη θέση του ομίλου, ένα βαθμό πάνω από την δεύτερη Αλ Ραϊάν.

Την περασμένη Πέμπτη, η Αλ Χιλάλ φιλοξενήθησε από την Αλ Σαμπάμπ, στην έδρα της οποίας και επικράτησε με 1-2, για το πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με το πέναλτι του Ομάρ Κριμπίν στο 13′ με την Αλ Σαμπάμπ να φτάνει στην ισοφάρισε στο 31′. Τέσσερα λεπτά αργότερα όμως, ο Κάρλος Εντουάρντο έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του, με το 1-2 να είναι και το τελικό σκορ. Μετρώντας πλέον 60 βαθμούς, είναι στην κορυφή του πρωταθλήματος, με εννέα βαθμούς διαφορά από την δεύτερη Αλ Ιτιχάντ. Αήττητη στα 17 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις, όπου και μετράει 13 νίκες και τέσσερις ισοπαλίες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Αλ Σαμπάμπ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Το Αλ Χιλάλ – Περσέπολις παίζει στον Stoiximan

ΠΕΡΣΕΠΟΛΙΣ (Ιράν)

Στο βαθμό της ισοπαλίας αρκέστηκε από την πλευρά της η Περσέπολις, μετά και την ήττα από την Αλ Ραϊάν (3-1), εκτός έδρας. Στο προηγούμενο παιχνίδι του ομίλου, η ομάδα του Μπράνκο Ιβάνκοβιτς φιλοξένησε την Αλ Ραϊάν, με την οποία και αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα, μετά από ένα μέτριο παιχνίδι, με λίγες καλές ευκαιρίες. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους πέντε συνολική και βρίσκεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, τρεις βαθμούς μακριά από την πρωτοπόρο και σημερινή της αντίπαλο, Αλ Χιλάλ.

Την περασμένη Τετάρτη, η Περσέπολις φιλοξένησε την Παντιντέ Κορασάν για το πρωτάθλημα, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με 4-0. Μετά από ένα “άσφαιρο” πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι ξέσπασαν στην επανάληψη, με τους Καμιαμπίνια (50′), Αλιπούρ (68′), Ταρέμι (70′) και Αχμαντζαντέ (89′) να σκοράρουν. Διατηρείται στην πρώτη θέση, όπου και μετράει 65 βαθμούς μετά απο 28 παιχνίδια, δώδεκα πάνω από την δεύτερη Εστεγκλάλ. Αήττητη στα τέσσερα τελευταία της, με τρεις νίκες και μια ισοπαλία, διατηρώντας παράλληλα ανέπαφη την εστία της.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-0 επί της Παντιντέ Κορασάν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.