*Στον πρώτο γύρο: Κρου – Άκρινγκτον 3-3

*Καμία ισοπαλία στα εννιά μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΑΚΡΙΝΓΚΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Άκρινγκτον έχασε 1-2 εντός έδρας από την Μόρκαμ, αφού δέχθηκε δύο τέρματα μέσα σε επτά λεπτά, από τους Κουμπενί (55’), Στόουκς (62’), καταφέρνοντας απλά να μειώσει στο 89’ με τον Σίπλεϊ.

Η Άκρινγκτον δεν έπαιξε εκτός με την Μάνσφιλντ λόγω κακού αγωνιστικού χώρου. Στον τελευταίο της αγώνα ηττήθηκε 1-2 εντος έδρας από την Μόρκαμ, δεύτερη σερί ήττα, τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη. Και γενικώς στις 11 τελευταίες αγωνιστικές έχει μόλις δύο νίκες και εφτά ήττες, ενώ έχει τέσσερις ήττες και μόλις μία νίκη στα εφτά πιο πρόσφατα παιχνίδια στο γήπεδό της.

Η αλλαγή προπονητή δεν την έχει βοηθήσει ιδιαίτερα, έχοντας τον Τζον Ντούλαν πλέον στον πάγκο της, χωρίς ωστόσο να έχει βελτιωθεί αισθητά.

Είναι ακόμη στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 18η θέση του, αλλά αρκετά μακριά, απέχοντας τους ίδιους βαθμούς, 12 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off ανόδου και από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Άκρινγκτον Στατιστικά

*Οκτώ σερί over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Τέσσερα σερί G/G στα τελευταία παιχνίδια τους

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΚΡΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Κρου έχασε 0-3 εντός έδρας από την Φόρεστ Γκριν, με τρία γκολ που δέχθηκε στο πρώτο ημίχρονο από τους Γκάρικ (13’, 26’), Ρόμπσον (27’).

Ήττα – σοκ για την Κρου, που έχασε 0-3 εντός έδρας από την Φόρεστ Γκριν, δεύτερη ήττα της στους τέσσερις τελευταίους αγώνες. Και ειδικά εκτός έδρας δεν έχει νίκη εδώ και τρία παιχνίδια με δύο ήττες και μία ισοπαλία.

Φυσιολογικά έχει πέσει στην 6η θέση του του βαθμολογικού πίνακα, στο -7 από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις που οδηγούν στην απευθείας άνοδο, ενώ είναι και στο +6 από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί πουθενά.

Όλα δείχνουν πώς αν θέλει να διεκδικήσει την άνοδο, θα πρέπει να το κάνει μέσω της διαδικασίας των play off.