*Εξ αναβολής αναμέτρηση για την 15η αγωνιστική.

Α.Μ.Ε.Σ. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παραμένει εδώ και πέντε παιχνίδια ο Αχιλλέας Νεοκαισάρειας, μετρώντας μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες. Στο τελευταίο παιχνίδι για το 2016, η ομάδα της Ανθούλας Σαββίδου φιλοξένησε τον Ολυμπιακό Βόλου, από τον οποίο και ηττήθηκε με 0-1. Αυτό ήταν και το τέταρτο από τα πέντε τελευταία παιχνίδια που δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, κάτι που έχει κάνει μόλις μια φορά σε αυτά τα παιχνίδια. Με εννέα βαθμούς μετά από 13 παιχνίδια, ο Αχιλλέας παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, απέχοντας μόλις ένα βαθμό από τη σωτηρία του. Με 22 τέρματα παθητικό, έχει μια από τις χειρότερες άμυνες του ομίλου. Δυο νίκες, μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός του μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθει στα δυο τελευταία.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τον Ολυμπιακό Βόλου για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα έξι από τα εφτά τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για την Α.Ε. Καραϊσκάκης, που πανηγύρισε τη νίκη, μετά και την ήττα με 1-0 από τη Νίκη Βόλου. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νίκου Θεοδοσιάδη φιλοξένησε τον Εθνικό Φιλιππιάδας, κόντρα στον οποίο κατάφερε να προηγηθεί με το τέρμα του Γυφτοκώστα στο ένατο μόλις λεπτό. Ωστόσο, αν και ισοφαρίστηκε λιγο αργότερα, εν τέλει ξαναπήρε τα ηνία στο 43ο λεπτό με τον Καραγιαννίδη, με το 2-1 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 24 συνολικά και βρίσκεται στην έκτη θέση της βαθμολογίας. Παράλληλα, με έξι τέρματα παθητικό διαθέτει την καλύτερη άμυνα του ομίλου. Δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, αγνοώντας το “διπλό” στις πέντε τελευταίες εξόδους, όπου και έχει σκοράρει μόλις μια φορά.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί του Εθνικού Φιλιππιάδας για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.