Πρώτος γύρος: Καρλάιλ – Ακρινγκτον 1-1

ΑΚΡΙΝΓΚΤΟΝ

Πραγματοποίησε κάτι παραπάνω από τραγική εμφάνιση κόντρα στην Τσέλτεναμ, με την Άκρινγκτον να γνωρίζει βαριά ήττα με 3-0 την προηγούμενη αγωνιστική. Περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο, κράτησε το μηδέν στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο κατέρρευσε στο δεύτερο μέρος, φεύγοντας με άδεια χέρια από το “LCI Rail”. Σταθερά απογοητευτικές εμφανίσεις για το συγκρότημα του Κόλεμαν, που έχει σημειώσει μόλις μια νίκη στις 12 τελευταίες αγωνιστικές, ενώ βρίσκεται σταθερά στα χαμηλά στρώματα της κατάταξης. Μόλις στο +2 η διαφορά της Άκρινγκτον από την επικίνδυνη ζώνη, διαθέτει μια από τις χειρότερες άμυνες. Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι ο τεχνικός Κόλεμαν δεν μπορεί να υπολογίζει στις υπηρεσίες του μέσου Μπράουν λόγω τιμωρίας.

Προηγούμενο ματς: Την ήττα με 3-0 από την Τσέλτεναμ γνώρισε η Άκρινγκτον την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: under 2,5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Το Άκρινγκτον – Καρλάιλ παίζει στην Interwetten

ΚΑΡΛΑΪΛ

Μακριά από τον καλό της εαυτό βρέθηκε ξανά την προηγούμενη αγωνιστική η Καρλάιλ, που περιορίστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας (1-1) με τη Μόρκαμ. Πέταξε βαθμούς κόντρα σε μια βατή αντίπαλο, επιβεβαιώνοντας ξανά πως διανύει περίοδο ντεφορμαρίσματος. Χωρίς νίκη στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές το συγκρότημα του Κερλ, μετράει αντίθετα δυο ήττες και μια ισοπαλία, ενώ συνολικά έχει σημειώσει μια νίκη στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις του στη Λιγκ2. Παρά τα τελευταία αρνητικά αποτελέσματα η Καρλάιλ παραμένει στην 3η προνομιούχο θέση, με το g/g να έχει σημειωθεί στα 11 από τα 12 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις. Από την πλευρά του ο τεχνικός Κερλ δεν μπορεί να υπολογίζει ξανά στους καλούς Γκρέιντζερ και Τζόουνς που παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Καρλάιλ και Μόρκαμ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: g/g τα πέντε τελευταία παιχνίδια της  (παίξτο στην Interwetten)